Flexible Üreteroskop

Flexible Üreteroskop tedavisi böbrek taşı tedavisinde sıklıkla kullanılan bir tekniksel cihazdır. Tasarımda esnek oluşu idrar yollarında oluşan problemin saptanabilmesinde ve anlık görüntü alınabilmesinde kolaylık sunar. Cihaz aracılığı ile belirli alana kadar gönderilen bu esnek yapı ekrana yansıtılması ile oluşan problemin ne olduğunun tespit edilebilmesini sağlar. Genellikle bükülebilir bir sisteme sahip oluşu Türkiye'de yıllardır kullanılmasını sağlayamamıştır. Böbrek içerisinde yer alan taşların daha farklı tekniklerle kırılabilmesini sağlayacak bir yapı sunar. Önemli olan vücudun açık yaralardan uzak olarak yapısını bozmadan operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlamasıdır. Böbrek alanında oluşmuş olan taşlar tespit edildikten sonra lazer sayesinde ezilerek toz haline getirilir.

Üreteroskopi üzerinde 230 mikron kalınlığında lazer tel bulunur. Böbrek alanına iletilen bu cihaz taş ile direk teması sağlar. Kısa sürede küçük zerrecikler haline gelmesini destekler. En ağır hastalıklarda dahi yıllardır kullanılan bir tekniktir. Cihazlara ulaşabilmek, uygun fiyatlarla satın almak ya da kiralamak istendiğinde Akyol medikal aracılığı ile kısa sürede ürün satın alımı sağlanabilir. İletişime geçerek konu üzerine detaylı bilgi alabilirsiniz.

Flexible Üreteroskop tekniği incelendiğinde diğer klasik tekniklerden daha üstün bir başarı ortaya koyduğu fark edilmiştir. Özellikle seans süresini daha da azaltarak başarı katsayısını çoğalttığı fark edildi. Yalnızca böbrek taşı tedavisinde değil idrar yolunda oluşmuş olan üreterlerin temizlenmesi ya da tümör şüphesi bulunan vakalarda da hızlı tanı koyabilmeyi destekliyor. Hem yaygın hem de başarılı bir tekniktir. Avantajlarına bakıldığında böbrekteki doku kaybının önlenmesini sağlar. Durmayan ve uzun süreli kanamayı da engeller. Hastalar tedavi sürecini tamamladıklarında kısa sürede taburcu olur ve günlük hayatına geri dönebilir. Aynı anda her iki böbrek alanında yaşanan problem kısa sürede çözüme kavuşturulur. Tüm bu hizmetten Ankara bölgesi ve civarından ulaşabilirsiniz.

hemenara_icon