Akyol Medikal olarak, ikinci el medikal cihazların hizmetlerini sunmakta olan sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Herhangi bir ameliyat süreci içerisinde masrafların daha az olmasına yardımcı olmasını sağlamak nedeni ile 2. El Cihaz Tedariği mümkün olabilmektedir. Şirketimiz tarafından sunulmakta olan birçok farklı tıbbi cihazların onarım ya da bakım işlemleri haricinde, ikinci el ya da sıfır olarak da cihaz tedariği işlemleri sağlanabilmektedir.

Tıp alanında doktorlar tarafından kullanılmakta olan, satın alınması haricinde de kiralanarak kullanılmakta olan tıbbı cihazlar bulunmaktadır. Özellikle de çok rastlanmayan ameliyat türleri için bu kiralama tekniklerinden faydalanılarak maddi olarak oldukça yüksek miktarda tasarruf sağlanabilmektedir. Bunun haricinde kiralama faaliyetleri ile cihazların yenilenebilir teknolojilerden faydalanmasından ötürü uygulama sunacak olan doktorlar için çok daha avantajlı bir hale gelebilmektedir. Bunun haricinde düzenli olarak bu cihazların bakımı yapılarak senede birkaç kere onarım işlemleri sağlamasından ötürü kiralama işlemleri daha mantıklı bir tercih olarak karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle de ameliyathaneler içerisinde kullanılmakta olan Optik Lens gibi tedaviler içerisinde, holmium lazer, üroloji taş kırma ekipmanları ya da working element cihazları kiralanabilir ve de uygun fiyatlı olarak Ankara bölgesinde hizmet vermekte olan Akyol Medikal firmamızdan temin edilebilmektedir.

Tıp alanı içerisinde ikinci el cihaz tedarikleri hizmetleri, Akyol Medikal firması tarafından hem onarım hem de bakım hizmetlerinin sunulduğu bir işlem olarak yer almaktadır. Ürün kiralanma işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından gerçekleştirilmekte olan herhangi bir sorun için müşteri hizmetleri aktif olarak hizmet verebilmektedir. Ayrıca tıbbi makinalardan birisi olan kadın doğum cihazı ürünleri de ikinci el cihaz tedariği işlemlerinden birisi olarak yer alabilmektedir. Zamandan da oldukça büyük miktarda tasarruf edilmesine yardımcı olan bu tedarik işlemleri sayesinde oldukça fazla kar edilebilir ve de daha ekonomik olabilmektedir.

İkinci el cihaz tedariği işlemleri sağlanırken ilk olarak dikkat edilecek hususlardan birisi belgelendirme süreçleri olabilmektedir. Satın alım işlemlerinin sağlanması durumlarında herhangi bir ürünün yurt dışından gelmesi durumunda, döviz kurları ve gümrük gibi masraflar ile oldukça yüksek meblağlar ödenebilmektedir.