Ellik Evagatör

Ellik, koruyucu olarak kullanılan ve genellikle kelime anlamı olarak ekin biçerken parmağın ve elin zarar görmemesi için kullanılan özel yapılmış bir eldiven çeşididir. Tıbbi anlamda ise Ellik Evagatör tanımı böbrekte yer alan taş parçalarına, mesanede yapışmış dokuları ve prostattan kalan parçaları vücuttan ayırabilmek için kullanılan bir cihazdır. Orijinal cam bir malzemeden üretimi yapılır. Genellikle kauçuk bir mekanizma ile desteklenir. İçerisinde yok almaya müsait olduğu için kauçuk alan yerine şeffaf plastik bir madde ile değiştirilmiştir. Ankara bölgesinde aktif olarak hizmet veren kuruluşumuzla cihazın temin edilebilmesi için iletişime geçebilirsiniz.

Tıbbi olarak ameliyatlarda kullanılacak olan Ellik Evagatör bu alanda tecrübesi bulunan deneyimli ürologlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Cihazın kullanımı saniyeler içerisinde kusursuzca gerçekleşir, zahmetsizdir. Pratik bir şekilde problemli alana yönlendirilebilmesi ve kolaylıkla entegre edilebilmesi sayesinde tıp alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Ellik Evagatör faydası problemli alana işlem uygulanırken daha rahat manevra yapabilmeyi sağlar. Bu yönü ile daha esnek bir tasarıma sahiptir. Tasarımsal olarak yan aksesuarlarla birlikte üretimi sağlanır. Orta duvar lastikli, tüplü, metal kauçuk ya da cam hazne özelliği ile farklı modellerde üretimi yapılabilmektedir. Uygulama yapılacak alana göre modelleri değişir.

Tek kullanımlık yapısı bulunduğu gibi farklı modellerde de üretimi sunulur. Özellikle mesane bölgesinde boşaltıcı rolünü üstlenir. Mesane biyopsi işlemi sırasında da kullanılabilir. Kullanım alanı oldukça geniş olmakla beraber bu alanda profesyonel olan kişiler tarafından hizmet sunulmalıdır. Akyol medikal kurum ve kuruluşlara Ellik Evagatör modellerini uygun fiyatlarla piyasada satışa sunar.

hemenara_icon