Radyan Isıtıcı

Radyan ısıtıcı tekniksel tanım olarak tıpta kullanılan bir ısıtıcı modelidir. Kızılötesi ışınlar yolu ile hava yerine nesnelerin ısıtılmasını sağlar. Isı kısa sürede absorbe edilir ve yüzey alana iletimini sağlar. Burada hedeflenen elektromanyetik radyasyon dalgaların transfer edilmesidir. Işık yansıması gibi ısının yansımasını destekler. Zamanla gerekli görülen alana ulaştığında kırılarak polarize hale gelir. Yapısal olarak emici bir madde ile bir araya geldiği anda ısı üretimine başlar ve yayılımı yine aynı şekilde cihaz yoluyla sağlanır.

Medikal alanda kullanılan Radyan ısıtıcı kullanım alanı genellikle yeni doğan bebekler için kullanılmaktadır. Anne sıcaklığını verebilmek için küveze alınmış olan bebeklerde tercih edilmektedir. Tıbbi olarak homojen bir ısıtma sistemi bulunur. Bu durum bebeğin gelişimini de destekler. Doğal ısı kaynağı yardımı ile bebeğin ortamının kolaylıkla steril bir şekilde ısınmasını sağlar. Bu şekilde cilt alanına yerleşerek ortam sıcaklığı mikroişlemciler aracılığı ile kısa sürede ayarlanabilir. Hastanelerin yeni doğan yoğun bakım ünitelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Radyan ısıtıcı yanında ek aksesuarlar barındırır. Çekmece alanı cilt problemi entegresi, bebek terazisi, muayene ışığı ve oksijen tüpü ile beraber kullanılır. Her aksesuar kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Radyan ısıtıcı ürünü Akyol medikal farkı ile kısa sürede satın alınabilir. Uygun fiyatlı satın alım sürecinden yararlanabilmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Radyan ısıtıcı genellikle prematüre olarak erken doğum gerçekleştiren anne adaylarında kullanılır. 12 saatte bir ileri derecede 6 saatte bir ısı grubu uygulaması sağlanır. Cildin genel moduna yönelik kontrollü bir şekilde dokulara zarar vermeyecek hassaslıkta Ankara bölgesinden işlem uygulanır.

hemenara_icon