Tamir ve bakım işlemleri, varlık yönetimleri hususlarında oldukça önemli iki terim olarak nitelendirilebilmektedir. Bu bahsedilmekte olan terimler, yalnızca medikal olarak cihazlar için değil, hayatımız içerisinde de oldukça yüksek bir kullanım ömrüne sahip olan tüm cihaz ve ekipmanları da içerisinde kapsayabilmektedir. Genel olarak baktığımızda hem tamir hem de bakım işlemlerinin amaçlarının aynı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Buradaki asıl amaç kullanılan cihazlardan en faydalı bir şekilde ömür elde etme olmaktadır.

Medikal cihazlar içerisinde teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber hastane içerisinde yer alan elektronik cihazların da sayısı artış göstermeye başlamıştır. Teknik servis konusunda ihtiyaçları bulunan ve yaşayan ürünlerin varlıkları günümüz içerisinde medikal birimler içerisindeki hastanelerde oldukça önemli bir hale gelebilmektedir.

Hastane içerisinde biyomedikal bölümlerdeki görevler de yanlış olarak tanımlanabilmektedir. Bazı hastaneler içerisinde biyomedikal ürünler, tıbbi cihazların tamir edilebilme yetkileri ve de edinimleri olduğu düşündürmektedir. Bazı durumlarda ise biyomedikal birimler, üretici kısma gönderildiği durumlar içerisinde çok fazla maliyet çıkmasından ötürü cihazlar, elde yer alan imkanlar ile tamir edilmesi durumunda kalınabilmektedir.

Günümüzde üretilmekte olan tıbbi cihazlar, hem güvenlik hem de hassasiyet olarak oldukça karmaşık bir yapıya sahip olmasından ve gelişmesinden ötürü ortaya çıkabilmektedir.

Genel olarak tüm cihazlar içerisinde kullanılmakta olan mikro işlemciler, teknolojinin anlaşılarak tüm elemanları içermekte olan sistemler içerisinde bakım ya da onarım durumlarında ayrı bir uzmanlık dalı olarak yer almaktadır. Bu alan içerisinde eğitim alarak uzmanlaşan kişiler tarafından, özel cihazlar ile sağlanabilmekte olan bakım ve onarım durumları, çıktıların kalitesinin artmasına yardımcı olarak kullanım ömrünün uzatılmasına da yardımcı olabilmektedir.

Ankara şehrinde bulunan Akyol Medikal firması olarak sizler için en etkili tıbbi cihaz bakım ve de tamir hizmetleri verebilmek için uzman teknik personellerimiz ile en iyi şekilde hizmet vermeyi amaç edinmekteyiz. Tüm hastane sistemleri için belli süreler ile sürekli olarak bakım ve onarım anlaşmaları sağlamaktayız. Bu şekilde sizlere özel olarak bir bakım hizmeti ile tıbbi cihazlarınızın daha uzun ömürlü olarak kullanılması amaç edinilmektedir.