Holmium Lazer Lumenis VersaCut Doku Morselatorü

Günümüz tıp dünyasında cerrahi ameliyatlarda gelişkin cihazların tasarımı hızlı ve etkin sonuçlar alabilmeyi sağlar. Özellikle gelişkin teknolojiler holmium lazer sistemi dışında ileri seviye prostat ameliyatlarında dahi en yüksek verimi alabilmeyi kolaylaştırır. Lumenis VersaCut Doku Morselatorü kullanım alanı endoskopik ameliyatlarda hızlı ve etkin sonucu olabilmeyi sağlayacak portatif ve kullanışlı bir cihazdır. Özellikle Holep uygulamalarında mesanede sıkışmış prostat dokusunun bölgeden arındırılmasını sağlar.
Cihazın en büyük fonksiyonelliği vakumlu pompa sistemine sahip oluşudur. Cihazın tasarımında çok kullanışlı ek parçalar daha rahat şekilde birden çok alana hitap edebilmeyi kolaylaştırır. Maliyet yönüyle de oldukça ucuzdur. Lumenis VersaCut Doku Morselatorü cihazı ve yanında kullanılan ek bıçak parçaları Ankara ilinde aktif olarak hizmetini sunan Akyol medikal firması tarafından satışa sunulmaktadır.

Cihazın kullanımdaki portatifliği kadar hassas doku ayarı da önemli bir özelliğidir. Bölgedeki hasarlı dokunun parçalanarak dışarıya atılımının sağlanabilmesi için hassaslık derecesi arttırılmış ve kontrollü şekilde belirlenebilir seviyeye sahiptir. Özel ayak pedalı sayesinde bu süreç kontrollü şekilde yönlendirilebilir. İstendiğinde yüksek atım hızında dahi verimli ve güvenli doku parçalama fırsatı sunar. Hızlı emme gücü sayesinde parçalamak ve bölgeden dokuyu çıkarıp alabilmek kolaylaşır. Kapsamlı olarak genel klinik çalışmalarda rahatlıkla tercih edilebilen Lumenis VersaCut Doku Morselatorü cihazı Holep sistemi için tasarlanmış özel bir cihazdır.

hemenara_icon