Ürolojik taş kırma ekipmanları böbrekte oluşan ve hastanın gündelik hayatındaki işlevleri daha zor gerçekleştirmesine neden olan taş probleminden kısa sürede kurtarır. Böbrek bölgesinde oluşan taş üreter olarak adlandırılır. İdrarın böbrek aracılığı ile mesaneye taşınmasını sağlayan idrar kanalı alanına düşerek bölgeyi sıkıştırabilir. İleri boyutlu ağrılara ve acılara neden olan bu biriken taşlar şişmeye neden olur. Zamanla idrarın dışarıya atılımına engel olarak dayanılmaz ağrılara neden olabilir. İleri boyutlu hastalıklarda dahi teknolojik cihazlarla etki almayı sağlayacak tedavi teknikleri daha rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmeyi destekliyor. Akyol medikal ürolojik taş kırma ekipmanları sayesinde yaşanabilecek böbrek taşı problemlerinin ağrısız ve acısız iyileşmesini sağlıyor.

Böbrek taşı oluşumu başlayan bir kişide başlangıçta hafif ağrı, bulantı ya da kusma görülebilir. Zamanla kişinin idrarında kan belirtisi olduğu fark edilir. Şiddeti arttıkça ağrılar dayanılmaz hale gelir. Ultrason cihazı ile yapılan inceleme doğrultusunda böbrek kısmında şişme fark edilecektir. Cihaz yardımı ile net bir şekilde taşın varlığı fark edilir. Üreter taş tedavisi teknikleri ile ses dalgaları sayesinde taş kırma işlemi uygulanır. Lazer teknikler daha gelişmiş seçenekler sunar. Akyol medikal ürolojik taş kırma ekipmanları nelerdir? sorusu üzerine tek tek sayabileceğimiz cihazlar arasında ultrasonik taş kırma makinesi, pnömatik taş kırma makinesi ve ESWL ereksiyon ve fizik tedavi cihazı kiralama ya da satın alma işlemleri sunulan ekipmanlar arasında yerini alıyor. Herhangi bir cihaz teminatı ihtiyacı duyulduğunda firmanın aktif telefon hattı üzerinden iletişime geçilerek konu üzerine daha net bir bilgi alınabilir.

Taş kırma teknikleri dışarıdan ses dalgası ile böbrek taşının küçük parçalara ayrılmasına ve idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlayan yöntemdir. Buna şok dalgası yöntemi de adı verilir. Böbrek taşını yok edebilmek için kullanılan en verimli yöntemlerden birisi ESWL tekniğidir. Vücuda dışarıdan şok uygulanarak taş kırma uygulaması gerçekleştirilir. Bu sayede kişinin cerrahi bir müdahale ile karşılaşmasına gerek kalmaz. Taşlar kum haline gelir. Kişi farkında olmadan idrar yolu ile dışarı atar. Mini şok dalgaları kişiye zarar vermez. ESWL tekniği böbrek taşları, üreter taşlar, peyroni rahatsızlığı yaşayanlar ya da mesane taşı hastalığı bulunanlar için uygulanabilir. Sürecin yoğunluğuna göre yaklaşık 30 dakika içerisinde kişi yaşamsal faaliyetlerine yeniden gerçekleştirebilecek sağlığa kavuşur. Kullanılan tekniksel cihazlarımıza Ankara bölgesinden erişebilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.