Forseps aygıtı ciddi ameliyatlarda dokuları hijyenik ve pratik bir şekilde tutmaya yarayan özellikle doğum sırasında kullanılan bir alettir. Düz ve kıskaç biçiminde bir yapısı bulunur. Kol kısımları istendiğinde eğri hale getirilebilir. Hastalığın türüne göre birden çok Forseps biçimi günümüze kadar geliştirilmiştir. Özellikle tehlikeli doğumlarda çocuğun riskli bir şekilde dünyaya gelmesini engellemek için kullanılır.

Forseps sayesinde bebeğin anne rahmindeyken dışarıya doğru alınabilmesini sağlar. Doktor bunu gerekli gördüğü zamanda kullanır. Uzun süren doğumlarda bebeğin daha az risk taşımasını sağlar. Firmamız aracılığıyla Forseps hakkında bilgiler edinerek daha doğru ve tekniksel kullanım sürecini öğrenebilmek için bizleri arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Gebelik süreci doğumla noktalanırken anne adayı bebeğin riskli durumu söz konusu olduğu anda Forseps yöntemi kullanılır. Bu teknik ile birlikte bebeğin özellikle kalp ritminde ani bir farklılık görüldüğünde ya da kordon sarkması yaşandığında oluşabilecek riskler anında müdahale ile giderilmiş olur. Doktor gerekli gördüğünde ancak kullanacaktır. Özellikle doğum süreci beklenenin daha erken aşamasında gerçekleştiği durumlarda bebek plasentadan ayrıldığı anda kullanılır. Bu durum annenin sağlığını korumayı sağlarken bebeğin daha az riske girmesini de sağlık destekleyecektir. Akyol medikal firması aracılığı ile istendiği takdirde Forseps cihazı temin edilebilir. Bebeğin sağlık durumuna göre farklı formlarda üretilen alet uygun fiyatlarla firma tarafından alınabilir. Konu üzerine daha detaylı bilgi alabilmek için Ankara civarından bizlerle iletişim hattı üzerinden irtibata geçebilirsiniz.