Ülkemizde sıklıkla rastlanan böbrek taşı rahatsızlığı özellikle yoğun olarak erkeklerde fark edilen bir hastalık haline gelmiştir. Gelişen teknolojik cihazlar sayesinde x ışını adı verilen floroskopik ya da ultrasonografik cihazlar ile vücudun içerisindeki taşlar kısa sürede görüntüleniyor ve herhangi bir müdahale yapılmadan odak noktası tespit edilerek ışığın yolu ile kırma işlemi sağlanıyor. Burada özellikle ses dalgası ile vücudun içerisindeki problemli alan tespit edilip kırma işlemi sağlanabiliyor. Birkaç seansta hastalık tamamen vücuttan arındırılmış hale geliyor. Bunun en etkili çözümünü de ürolojik taş kırma ekipmanları tarafından sunulan ses dalgaları oluyor. Şok dalgası olarak adlandırılan her türlü taş yapısına kadar yükseltilebilecek ses aralığı taşın rahatlıkla kırılmasına destekliyor. Bazı durumlarda taş böbrek kanalına sıkışabilir. Bazı durumlarda da idrar kanalını tıkayabilir. Lazer tedavisi ya da fenomatik taş kırma aleti kullanılarak o bölgedeki taş toz haline getiriliyor ve vücuttan idrar yolu ile dışarı atılıyor.
Lazerle taş kırma tedavisi süreci endoskop kullanılarak taşın takip edilebilmesi ve lazer ile parçalanması aşamalarından oluşur. 30 dakika ile 45 dakika arasında süren bir işlemdir kişi bu süreci tamamladıktan sonra gündelik yaşantısına kolaylıkla geri dönebilir. ESWL taş kırma ekipmanları üriner sistem adı verilen alanda oluşmuş taşların etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi için kullanılan teknik teçhizattır.

Bu cihaz içerisinde elektromanyetik ve elektro hidrolik şok dalgaları sunar. Açığa çıkan enerji vücuttaki problemli alanına yöneltilerek taşın un ufak hale getirilmesini sağlar.
Akyol medikal firması tarafından sunulan ultrasonik taş kırma ekipmanları güvenilir şekilde problemli alana uygulanarak kısa sürede hastanın iyileşmesi sağlanır. Lazer tedavi tekniğiyle uygulanan işlemler süreçte ağrısız bir şekilde bölgeye uygulanır. Teknolojik ürünlerin varlığındaki artış bu sürecİ daha da elverişli hale getirmiştir. Firmamız aracılığıyla sunulan; ürolojik taş kırma ekipmanları, ultrasonik taş kırma makinesi pnömatik taş kırma makineleri vardır. Ankara bölgesinden firmamızla iletişime geçerek ürolojik taş kırma ekipmanlarını tedarik edebilirsiniz.