Tıbbi cihaz kiralama hizmeti günümüzde sıklıkla kullanılan hastanelerin muayenehanelerde, özel kliniklerde ya da evde bakımı yapılan hastalarda tercih edilen bir hizmettir. İkinci el tıbbi cihaz kiralama hizmeti sunan Akyol medikal firması başta olmak üzere özellikle bu alanda deneyime sahip olan ve belirli lisansların sahip şirketlerle anlaşma yapılması önemlidir. Zamanla oluşabilecek arızaların giderilebilmesinde servis hizmeti firma tarafından sunulur. Kiralama hizmeti sayesinde güvenilir şekilde servis hizmetinden de yararlanılmış olunur. Eski cihazların yedek parçalarına ulaşmak oldukça zordur. Bu da riskli bir durumu ortaya çıkarır. Cihaz satın almak yerine tıbbi cihazı kiralama hizmetinden yararlanmak daha konforlu bir ortam sunar.

Özellikle yedek parçası daha kolay bulunabilen ve servis hizmeti alınmak istediğinde problem yaşanmayan tıbbi cihazlar ile kiralama hizmeti talep edilmelidir. Burada anlaşma yapılırken muhakkak ki karşılıklı olarak fatura ya da garanti belgesi talep edilebilir. Yetkili servis tarafından belgelerin ibraz edilmesinden emin olunmalıdır. Firma ile beraber anlaşma yapıldıktan sonra tıbbi cihaz kiralama süresi günlük, haftalık ya da aylık olarak talep edilebiliyor. Belirlenen süre üzerinden miktar oluşturularak kişiye en ekonomik tarife uygulanıyor. Tıbbi cihaz kiralama hizmeti sırasında cihazın istenen alana götürülebilmesi için de ücretsiz servisler firmamız tarafından sağlanıyor. Randevu talebi oluşturarak kısa sürede iletişime geçip tıbbi cihaz kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün oluyor.

Sadece hastane ya da kliniklerde değil evde bakılan hastalar üzerinde tıbbi cihaz kiralama hizmeti talebi olabiliyor. Bu durum son dönemlerde bu daha çok yaşanıyor. Özellikle hastanın ihtiyaç duyabileceği tıbbi sarf malzemeleri rahatlıkla erişilebilir olduğu için daha pratik olarak tercih ediliyor. Elektrikle çalışan tıbbi cihazların güvenilirliği test edilmelidir. Oluşabilecek risklere karşı önlemler alınmalı yapılan anlaşmada ihtiyaç duyulduğunda iletişime geçilmelidir. Cihazı satın almak kiralamaktan daha maliyetli olabilir. Bunun yanı sıra kullanılacak olan cihazın servis hizmeti ve kalibrasyon ayarlarının yapılması da zaman alabilir. Ciddi operasyonlarda cerrahi işlemlerde gerek duyulacak tıbbi cihazlar firmamız tarafından Ankara bölgesinden kiralanarak kısa sürede çalışma prensibi tarafınıza iletilir ve cihazın süreçte ulaşabilecek aksaklıklara yönelik irtibatta kalınarak her türlü problem çözüme kavuşturulur.