Rijit terimi, üreter tedavilerde kullanılan sistemleri içerir. Rijit Üreteroskop tekniği böbrek alanında oluşan taşı kırmayı sağlayarak bölgede oluşan taş oluşumunu giderebilmeyi destekleyecek ameliyattır. Kapalı bir operasyon olarak gerçekleştirilir. Hastanın idrar deliğinden bu alet yardımı ile geçilerek böbrek taşı kısa sürede sorunsuz bir şekilde bölgeden arındırılır. Kesi atma tekniği kullanılmadığı için vücutta gözle görülen bir açık yara alanı oluşmaz. “Urs” kelime anlamı itibariyle üreteroskopi anlamına gelir. İdrar yolunda bulunan küçük ya da orta boyuttaki bir böbrek taşının tedavisi için kullanılan her türlü tekniği içerir. Kısa süren bu operasyon anestezi tekniği kullanılarak hastaya uygulanır. Akyol Medikal firması üreter tedavisinde böbrek taşını bölgeden arındırabilmek için kullanılabilecek rijit urs ürününe uygun fiyatlarla kiralıyor ya da satın alabilmenizi destekliyor.

Rijit Urs avantajı böbrek ve mesane arasında bulunan idrar kanalında sıkışmış orta ya da küçük büyük boyuttaki taşların çıkarılmasını sağlar. Endoskop yöntemi kullanılarak bölgeye ulaşılır. Kırılma aşaması lazer tekniği ile sağlanarak bölgeden temizlenir. Rijit Urs cihaz tedariği konusunda ürüne yönelik fiyat bilgisine sahip olabilmek ve gerekli görüldüğünde yedek parça hizmetinden faydalanabilmek için iletişim hattını kullanarak irtibata geçebilirsiniz. Rijit urs ameliyatı süresi 20 dakikayı bulabiliyor. Fazla durumlarda taşın büyüklüğünden kaynaklı olarak bir saate kadar uzayabiliyor. Hasta süreçte tedavi yöntemini atlattıktan sonra fiziksel yaşantısındaki aktiviteleri yeniden yapabilecek şekilde gündelik hayatına çok çabuk adapte olabiliyor.

Günümüz teknikleri ile daha işlevsel ve kullanışlı hale getirilen bu cihaz özel kamera sistemi sayesinde bölgedeki taş oluşumunu gözlemleyebilme fırsatı sunar. En derindeki noktaya erişim sağlanarak gündelik hayatın konforunu kaçıran, idrar kanalında tıkanmaya sebep olan taş oluşumunu kısa sürede temizler. Bu işlemde hasta kendini daha konforlu hissedecektir. Hastanelerde ya da özel kliniklerde gerçekleştirilecek üreter ameliyatlarda kullanabileceğiniz cihazın satış süreci sonrasında bakım ve onarım hizmeti de sunmaktayız. Ankara Bölgesi ve civar ilçelerden bizlere ulaşabilir, ürün satın alma ya da kiralama sürecini başlatabilirsiniz.