Plazma kinetik aleti vücutta oluşan prostat büyümesini endoskopik yöntem ile durdurabilmeyi destekler. Özellikle ilerleyen yaşlarda görülebilen prostat problemine karşın daha güncel bir yenilikçi teknik sunar. Yerinde tedavi tekniği ile cihaz bipolar bir yapı sunar. Bu sayede elektrik akımı hasta tarafından hissedilmez. Cihazın her iki ucundan geçen elektrik akımı bu sistemde tamamen cihaz ile sunulur. Hastalara yönelik uygulanan bu sistem klasik Tur-p tekniğinin daha gelişkin bir halidir. Akyol Medikal firması aracılığı ile kiralama ya da satın alma hizmeti sunulan plazma kinetik cihazı 2 farklı modeli ile site kategorileri içerisinde incelenebilir. İlk model Alfa Plus 800 plazma kinetiktir. Diğer model ise Alfa Plus 600 plazma kinetiktir.

Problemli alana yönelik uygulamalar günümüz teknolojisine daha uygundur. Hastaya direkt enerji akımı verilmez. İşlem tamamlandığında yıkama sıvası olarak fizyolojik serum takviyesi yapılır. Bipolar bir sisteme sahip olan alet klasik yönteme göre daha uygun fiyatlarla temin edilebilir.

Akyol medikal firmasını arayarak kısa sürede ihtiyacınız olan tıbbi cihaz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Alanında uzman ekip elemanları sizlerle irtibata geçerek doğru ve yerinde tespitler ile süreci daha hızlı ve kolay hale getirir. Piyasaya göre daha uygun fiyatlarla satışı yapılan cihazlar için Ankara randevu talebi oluşturulabilir.

Günümüz tedavi teknikleri içerisinde sıklıkla kullanılan Plazma Kinetik fiyatları firmamız aracılığıyla daha uygun fiyatlarla kiralanabilir ya da satın alınabilir. Cihazlar klasik tekniklere göre daha faydalı bir süreci başlatmayı destekler. Öncelikle kanama riskini daha aza indirecek ve belirli komplikasyonları azaltacaktır. Bölgesel tedavi tekniğini süresini kısaltarak maliyeti düşürür. Daha yerinde ve etkin bir kesme işlemi sunar.

Kullanılan teknik ile sıvısı fizyolojik serum tekniği ile uygulandığı için herhangi bir şekilde oluşabilecek sıvı zehirlenmelerinin önüne geçilir. Özellikle bu tekniğin kullanılmasındaki büyük avantaj ciddi derecede ileri boyutlu kalp rahatsızlığı problemi bulunanlar, kalp pili takılı olanlar için daha sağlıklı ve güvenilir sonuç elde edebilmeyi destekler. Kamera yardımı ile kullanılan cihaz cilde kesi yapılmadan problemli alana yönelik tedavi sürecini hızlandırır. Talep edildiğinde genel ya da lokal anestezi tekniği ile süreç tamamlanır.