Tıp dünyasında mesane prostat ameliyatı ve prostat büyümesine zamanında müdahale teknikleri arasında yer alır. Plasma Kinetics prostat büyümesine karşı oluşabilecek idrar kanalını tıkama ve baskılama problemini en doğru tekniklerle giderebilmeyi sağlar. Genellikle iyi huylu olarak adlandırılan prostat rahatsızlıklarında kansere dönmeyen vakaların iyileştirilmesinde daha etkili sonuçlar alabilmek mümkündür. Tıp dünyasında 51 ile 60 yaş aralığındaki erkeklerde sıklıkla görülme oranı artan 80 yaş ve üzerinde ise bu oranın daha da kuvvetlendiği bir hastalık ancak bu tarz etkili cihazlarla tedavi edilebilir. Akyol medikal firması etkili ve kapalı tekniklerle uygulanan prostat ameliyatlarında plazma kinetik cihazını kullanabilmeyi sağlayacak uygun fiyatlı satış sürecini üstlenir.

Günümüz şartlarında prostat ameliyatlarını lazer tekniği ile kısa sürede ağrısız, acısız ve açık yara bulundurmadan gerçekleştirmek plazma kinetik tedavisi ile mümkündür. Kapalı tedavi teknikleri uygulandığı için bireysel olarak vücutta risk oluşturması daha az mümkün hale gelir. Bu sayede prostat büyüme tedavisinde uygulanan plazma kinetik ürün kullanımı sonrası hastanın gündelik yaşamına daha hızlı adapte olabilmesi mümkündür. Ameliyat süreci tamamlandıktan sonra etkili bir cihaz kullanımı sayesinde en fazla 3 gün içerisinde kişinin gündelik hayatına dönerek taburcu olabilmesi mümkündür. Plazma kinetik Tur-p tekniği ileri teknoloji endoskopik görüntüleme fırsatı sunar. Ameliyat sürecinde de bipolar olarak hastanın elektrik akımına maruz kalmadan tedaviyi tamamlaması mümkün hale getirilir. Sunduğu pratikliğin yanı sıra sağlığa daha faydalı oluşu klasik yöntemlere göre maliyetinin az olması sebebiyle de tercih edilir.

Teknolojik cihazların hastalıkların tedavi edilmesi sürecindeki rolü oldukça büyüktür. Daha ağrısız, acısız ve ameliyat yarası oluşmadan süreci atlatabilmek mümkün hale gelir. Genellikle idrar akışında zayıflama olduğu fark edilen mesane bölgesinde aşırı doluluk olduğu düşünülen ve ileri boyutlu idrar yapmakta zorlanan  hastalara yönelik uygulanacak tedavilerde plazma kinetik cihazı rahatlıkla kullanılabilir. Ankara ilinde 11 yılı aşkındır medikal sarf malzemesi kiralama ya da satış hizmetini sunan firmamızın böbrek hastalıkları üreter tedavi teknikleri ve prostat büyümelerinde kullanılabilecek uygun cihaz kiralama ya da satın alma hizmetini sunmaya devam ediyor.