Holmium lazer tedavisi günümüzde popüler ve problemsiz ameliyat tekniklerini içeren bir dizi medikal hizmetini içeriyor. Holep ameliyatındaki en büyük avantaj vücuda herhangi bir kesi açmadan, kanamaya neden olmadan işlemi tamamlayabilmenin kolaylığıdır. Açık ameliyat sürecine karşıt oluşturarak kapalı tekniklerle işlem tamamlanır. Bu ameliyat gerçekleştikten sonra %95 oranında etkili verim alınabilir. Bu nedenle hastanın tekrar ameliyat olmasını gerektirmez. Akyol medikal firması tarafından satışı yapılan Holmium lazer cihazı ikinci el olarak satın alınabilir. Kritik ameliyatlarda ek masrafa girmeden yetkili personel yardımı ile kiralama süreci tamamlanır.

Holmium lazer ameliyatının tercih edilmesindeki sebeplerden bir diğeri ise ekonomik oluşudur. İşlem uygulanan alanda dokulara zarar verme riski oldukça azdır. Tedavi sonrasında hastaya kan nakline ihtiyaç duyulmaz. Hasta farklı bir sağlık problemi olduğu için kullandığı ilaçlara rağmen bu tedaviyi olabilir ancak öncesinde doktor muayenesi önemlidir. 24 saat ile 48 saat arasında hasta yeniden hayata adapte olabilir. Ameliyat tamamlandıktan sonra sonda bir sonra çekilir. Bu da idrar yaparken oluşan yanma hissinin ortadan kalkmasını sağlar. Vücuttaki diğer sinir hücrelerine etki etmeden işlem kısa sürede tamamlanır. Kanama riski azdır. Her yaşa uygundur ve güvenilirdir. Holmium lazer cihazı kullanılmadan önce talimatların doğru şekilde okunabilmesi ve kalibrasyon işleminin yapılması önemlidir. Hastalığın seyri ve ciddiyet durumu göz önünde bulundurulduğunda cihazın kullanımında tekniksel sürecin doğru aktarılması önemlidir. Ankara ilinde yer alan medikal firmamız aracılığı ile satın alınacak ya da kiralanacak Holmium lazer cihazına yönelik tüm kalibrasyon işlemleri yetkili personel ekibimiz tarafından sağlanıyor.

Holmium lazer cihazı kullanımı özel atılımlı bir lazer sistemine sahiptir. Ardışık olarak belirli manevralarla darbeli sistem olarak düşünülebilir. Dalga boyu her cihazda farklılaşır. Ortalama 1 mikron atılım ile kullanılır. Böbrek yolu ya da idrar yolunda bulunan taşların tedavisinde daha çok tercih edilir. Ayarlanabilen darbe süresi sayesinde dokuya efektif bir yaklaşımla zarar vermeden problemin giderilmesi sağlanır. Yeniden kullanılabilir olanlarının dışında tek kullanımlık sürümleri de bulunur. Özel ayarlanmış her zeminde rahat taşınabilir süspansiyon özelliği sayesinde bulunulan odaya istendiği zaman götürülebilir. Pratik kullanıma sahiptir. Grafik alanları ile rahat şekilde parametreler okunabilir.