Günümüz tıbbında gelişmeler insan sağlığına yönelik uygulanacak ciddi ameliyat ve operasyonlarda büyük katkı sağlıyor. İleriye dönük ultrason teknikleri lazer teknolojisi ile buluşarak maddi ve manevi kayıpların önlenebilmesine de sağlıyor. Nefroskopi tekniği hedefte böbrek taşına yönelik lazer yöntemi kullanılarak parçalama işlemi sunan bir cihazdır. Günümüz teknolojisi ile uyumlu oluşu sorunsuz bir ameliyat sürecini vaat etmesi ve kişinin daha konforlu bir ortamda süreci tamamlamasını desteklemesi yönü ile tercih edilir. Akyol medikal firması aracılığıyla satış yapılan Nefroskop cihazı satın alma ya da kiralama işlemleri için firmamıza ulaşabilirsiniz. Sırt alanından böbrek içine doğru uzanan 1 santimlik bölgede kisti açıldıktan sonra kameralı sistemle bölgeye iletilir. Böbrekte yaşanabilecek şişmenin giderilmesi ve tıkanıklığın ortadan kaldırılması için kullanılan bir sistematik unsurdur. Nefroskop sistemi sayesinde böbrek içerisinde ve idrar kanalında oluşan tıkanıklık herhangi bir şekilde organa zarar vermeden giderilebilir.

İnce bir boru yardımı ile idrar kanalının dışındaki bir torba ile akış sağlanır. Böbrek burada kendini daha rahat hisseder ve şişliği azalır. Yaklaşık 20 dakika süren ameliyat sonrasında kısa sürede hasta ayağa kalkabilir. Evde tedavi yöntemi devam eder. Bölgede kateterin bir süre daha kalması gerekebilir. Bu süre kişinin iyileşme zamanına göre 3 hafta ile bir ay arasında değişebilir. Nefroskopi yöntemi kullanıldığında ameliyathanelerde kullanılan portatif röntgen cihazları ile beraber ortak bir kullanım süreci de başlatılır. Hedefte hastanın vücudundaki taşların temizlenmesi yer alır. Taşın büyüklüğüne göre işlemin süresi değişir en fazla 2 saat sürer.

Akyol medikal firması tarafından Ankara bölgesinde bulunan şubemiz ameliyat sürecinde Nefroskopi cihaz satın alım işlemlerinin daha kolay gerçekleştirilebilmesi için fırsat alanı oluşturuyor. Klinikler, özel hastaneler ya da devlet hastanelerinde doktorların tercih edecekleri bu alet böbrek taşının çıkarılması ve bölgenin rahatlatılması için kullanılan teknolojik bir cihazdır. Geleneksel tekniklerden daha çok günümüz teknolojisine uyarlanabilmesi lazer tekniği ile bölgedeki taşın parçalanmasını da sağlar. Sadece böbrek taşı değil bu bölgede tümörün çıkarılmasına dair oluşan problemli alana müdahale edebilmeyi de sağlar. Kist oluşumu ve tıkanıklığın giderilmesi de başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Nefroskop tekniği ile daha etkin bir tedavi sonucu alabilmek hastanın kendisini daha iyi hissedebilmesini sağlamak için tekli halde ya da set halinde satın alımı gerçekleştirilebilir. Nefroskop aleti farklı boylarda uçları ile obez hastalara yönelik etkili olabilmeyi sağlar. Standart milimetre boyutu daha da arttırılmıştır.