Plazma kinetik cihazı üreter tedavisinde kullanılan bir alettir. Endoskopik kullanım alanı üroloji alanında daha etkin bir süreci beraberinde getirir. Kritik ameliyatlarda kullanılan cihazlar değişebilir. Her bir cihazın farklı bir bölgeye yönelik etkisi bulunur. Doktorların hastanelerde, özel kliniklerde ya da kişiye özel muayenelerde uyguladıkları idrar yoluna yönelik ameliyatlarda ve prostat ameliyatlarında ön plana çıkan cerrahi bir tedavidir. İyi huylu prostat büyümesine karşılık en iyi yöntemler arasında yerini alır. Günümüz tedavi metotları düşünüldüğünde güvenilir ve etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Plazma kinetik cihazı daha çok 40'lı yaşların başlarında oluşum gösteren prostat vakalarında kullanılan bir alettir. Yaygın kullanımının nedeni etkili sonuçları verebiliyor oluşudur. Gelişmiş teknikler arasında değerlendirilir. Etkin tedavi şekli ameliyat sürecini kısaltırken risksiz bir tedavi alabilmeyi de sağlar. Bu cihazı kullanılarak sorunlu bölgeye inilir ve burada bölge parçalanarak başarıya ulaşılır. Etkin tedavi süreci acısız ve ağrısız şekilde sonlanırken hastanın yeni hayatına kısa sürede adapte olabilmesi kolay hale gelir.

Klasik tur tekniklerinde elektrik enerjisi kullanılır. Elektrik akımı ile bu yöntem uygulanır. Elektrik akımı ile uygulandığında kese işlemi de sunulmaz. Fizik tekniklerin dışında uygulanan bu yöntem bipolar bir sistem olarak ortaya çıkar. Klasik tekniğe göre de pek çok faydası bulunur. Plazma kinetik cihazı özelliği güncel olması, yeni oluşu, bipolar oluşu ve hastadan enerji akımının geçmeyişi ile ön plana çıkar. Bu alanda problemli bölgenin hesaplanabilmesi için kullanılan yıkama sıvısı fizyolojik serumdur.

Plazma kinetik tedavi teknikleri için kullanılan her bir işlem sorunsuz ve sağlığa elverişlidir. Akyol medikal firması tarafından satışı yapılan plazma kinetik cihazı uygun fiyatlarla satın alınabilir ya da kiralanabilir. Güvenilir bir teknik olduğu kalp hastaları için de riski düşürdüğü için tercih edilir. Özellikle yaşamını kalp pili ile devam ettiren kişilere sunulan bir tedavi metodudur. Kesi açma işlemi uygulanmaz bu özelliği ile etkilidir. Vücuda zarar verici yüksek komplikasyonları bulunmaz. Kanaması azdır. Çok büyük hacimlerde dahi etkin sonuçlar alabilmeyi sağlar.

Klasik tedavi yöntemlerinde kullanılan sıvı kullanımında zehirlenme vakaları görülmektedir. Plazma kinetik cihazı ile yapılan işlemlerde kullanılan fizyolojik serum sayesinde zehirlenme vakaları ve görülebilen farklı sendromlar en aza indirilmiştir. İdrar torbası içinde yer alan ve idrar kanalının saran beze yapısı zamanla büyümeye ve bu alanı tıkamaya başlar. Bu durum kişide gündelik hayatı içerisinde daha da zorlayan ve süreci olumsuz hale çeviren etkileri beraberinde getirir. Kapalı tedavi tekniği ile uygulanan prostat ameliyatlarında plazma kinetik teknolojisinden faydalanılır. Hasta tedavinin ardından gündelik hayatına herhangi bir aksama olmadan devam edebilir. Plazma Kinetik cihazı satın alma talebini iletebilmek için Ankara bölgesinde bulunan firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.