Holmium Lazer tedavisi iyi huylu prostat büyümelerinde kullanılan özel bir cihazdır. Bir diğer adı HoLEP cihazı olarak adlandırılır. Prostat cerrahisi tedavisinde kullanılır. Özellikle mesane kanseri riski bulunan hastaların evrilme sürecinde daha etkin cevap alınmasını destekler. Üst üriner alanda oluşan sistematik tümörlerin bölgeden arındırılmasını sağlayan özel bir lazer teknolojisi sunar. Holmium Lazer ürünü ile bölgede inceleme yapıldıktan sonra iyi huylu ya da kötü huylu olarak tespit edilen prostat dokusunun un ufak hale getirilmesini küçük parçalara ayrılarak bölgeden uzaklaştırılmasını sağlar. Burada hedef oldukça büyük lobların parçalanarak mesane alanına atılmasını sağlamaktır. İşlem devam ettirilirken doku parçalanması morselatör adı verilen bir alet yolu ile vücut dışına atılır. Burada önemli olan alanında uzman bir hekimin süreçte aktif olarak çalışıyor oluşudur.

İşlemde kullanılan alet her ne kadar kaliteli ve güvenilir olsa da profesyonel bir hekim tarafından uygulanması gerekir. Bölgede oluşmuş parçanın ağırlığına yönelik olarak ameliyatın maliyetler değişmektedir. Ameliyat sırasında genel anestezi tekniği kullanılır. Kişi ameliyat edileceği sırada vücut genel Holmium Lazer anestezi tekniği ile uyuşturulur ya da sadece vücudun belden aşağısı uyuşturularak ameliyat süreci başlatılır. Kameralı bir sistem ile tedavi yöntemi sunulmaktadır. İdrar kanalından bölgeye giriş yapılarak zamanla büyüyen prostat dokusu tespit edilir ve yine cihaz kullanılarak dikkatli bir şekilde bölgeden lazer yöntemi ile ayrıştırılıp mesane bölgesine atılır. Ardından farklı bir aletle vakumlanarak vücut dışına alınır.

Holmium Lazer tedavi teknikleri yaklaşık bir saate aşkın sürebilir. Ameliyat tamamlandıktan sonra kişi kısa sürede yaşam gündelik yaşamına geri dönebilir. Cihaz oldukça gelişkin ve verimlidir. Herhangi bir şekilde prostat boyutunda kısıtlama sunmaksızın olarak gerçekleştirilen bir tedavidir. Akyol medikal firması üreter ameliyatı tedavilerinde iyi huylu ya da kötü huylu prostat ameliyatlarında kullanılabilecek Holmium Lazer ürününü uygun fiyatlarla satışını sağlıyor. Firma ile Ankara bölgesinden telefon numaraları üzerinden iletişime geçerek süreçte konu üzerine daha detaylı bilgi sahibi olunabilir.