Günümüzde sağlık sektöründe tıbbi cihazlara yönelik erişim daha kolay ve zahmetsiz hale geliyor. Özel olarak firmalar aracılığıyla satın alınacak tıbbi cihazların bakım, onarım işlemleri de firma tarafından sunulabiliyor. Sıfır ya da ikinci el cihaz alımı sürecinde rahatlıkla ameliyatlarda kaliteli ve verimli bir sonuç alınabiliyor. Akyol medikal firmamız bünyesinde satışı yapılan medikal ürünler arasında yer alan Flexible Urs ameliyat sürecinde etkin ve yetkili bir çözüm sunan alettir. İşlem sırasında öncelikli olarak kişiye anestezi uygulanır. Urs ameliyatı genellikle böbrek taşı rahatsızlığı bulunan kişiler için uygulanır. Süreçte teknolojinin getirmiş olduğu faydadan yararlanarak kansız büyük yaralara neden olmadan daha konforlu bir tedavi süreci sunulur.

Flexible Urs ameliyatı gerçekleştirildikten sonra kişi yaşamsal faaliyetlerine kısa sürede dönüş yapabilir. Ameliyat yaklaşık olarak 1 ile 1.5 saat arasında sürebilir. Flexible Urs cihazı kullanılarak yapılacak böbrek taşı ameliyatlarında idrar kanalından bir hortum yardımı ile içeriye girilerek bölgedeki taşın lazerle parçalanması sağlanır. Bu tekniğin en önemli avantajı ise herhangi bir şekilde vücutta kesi açmadan, yaraya neden olmadan ve kanama riski bulunmadan ameliyatı gerçekleştirilmektir. Etkin bir tedavi yolu olduğu için her türlü lazer tekniğinde karşılaşılan çabucak hayata adapte olabilme bu ameliyat sürecinde de gerçekleşir. Flexible Urs ameliyatı vücutta bulunan böbrek taşının çapına göre uygulanacak ameliyat aralığı da değişebiliyor. Genel bir cerrahi anestezi tekniği uygulanarak süreç tamamlanıyor. Ameliyat sonrasında kişinin ağrılarının engellenebilmesi için belirli bir sonda böbrek alanında bırakılabiliyor. Yaklaşık 5 saat sonra bu alandan geri alınıyor.

Flexible kelimesi tıp dilinde bükülme ve kıvrılma anlamına gelir. Böbrek alanında oluşan ve bir süre sonra idrar kanalını tıkayacak kadar büyüyen taşın bölgeden alınabilmesini sağlayacak cihazın adıdır. Üreter ve böbrek taşı tedavisinde kullanılır esnek bir yapıya sahiptir. Ankara bölgesinde aktif olarak tıbbi malzeme satışı ve kiralama hizmeti sunan medikal firmamız aracılığı ile Flexible Urs fiyatı hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Kliniklerde, ameliyathanelerde uygulanacak cerrahi müdahaleler için uzman doktorlar tarafından talep edildiğinde iletişime geçildiği anda cihazın teslimatı sağlanır.