Günümüzde modern tıp tedavi sistemlerini destekleyecek bir gelişme ile evrimini tamamlamaya yolunda devam ediyor. Her geçen yıl sağlık sektöründe yeni bir keşif yapılarak tıbbi ameliyat süreçlerinde etkili tedavi tekniklerini gündeme getiriyor. Bu teknikler insan sağlığının daha elverişli hale getirilebilmesi ve ameliyat süreçlerinin daha kolay ve hızlı gerçekleşebilmesini sağlıyor. Günümüz modern çağında insanın yaşamsal faaliyetlerini kısıtlayan en büyük hastalıklardan birisi böbrek taşı problemidir. Günümüz teknolojisi ile birleşerek yepyeni ve daha sürdürülebilir bir teknik alana geçiş yapılıyor. Taş kırma teknikleri de bu yönden daha da gelişerek sağlık sektörünü destekliyor. 

Akyol medikal firması vücut dışından uygulanan elektro şok dalgaları ile ESWL tekniğinin kullanılabileceği özel cihaz satışını gerçekleştiriyor. Güvenilir şekilde problemli alana yönelik en etkili sonucu alabilmek için büyük yetkinlik sunan ESWL cihazı saygın ve uygun fiyatlı satış politikası kapsamında firmamız tarafından sunuluyor. Günümüz taş kırma teknikleri arasında yer alan ESWL şok dalgaları ile vücuda herhangi bir kesi atmadan ve açık yara oluşturmadan taş olan bölgenin kırılmasını sağlıyor. Dokulara zarar vermemek burada önemlidir. Dışarıdan uygulanan şok tedavisi bölgesel olarak probleme neden olan gittikçe büyüyebilen taşın kum tanesi şekline dönüşmesini ve idrar yolu ile dışarıya atılmasını sağlar. Yüksek cerrahi müdahaleye gerek kalmadan risksiz ve konforlu bir ameliyat süreci gerçekleştirirler.

Günümüzde uygulanan taş kırma teknikleri oldukça etkili ve verimlidir. Cerrahi bir operasyon yapmaya gerek kalmaz. Hasta birkaç saat içerisinde gerçekleşecek olan tedavi süreci tamamlandıktan hemen sonra ayağa kalkarak yaşamsal faaliyetlerine devam edebilir. Vücutta gözle görülen bir yara oluşumuna rastlanmaz. İyileşme süresindeki pratiklik ve uygulamanın zararsız ve hasarsız oluşu da tercih edilmesindeki etkenler arasında yerini alır.

Modern taş kırma teknikleri arasında ESWL taş kırma ünitesi kullanılarak yapılacak müdahale dışında Flexible üreteroskopi cihazları ile de tedavi gerçekleştirilebilir. ESWL  tekniğinde şok dalgası ile bölgedeki taşın parçalanması esas alınır. Flexible tekniğinde ise daha çok lazer ile taş kırma tedavisi uygulanır. Üreter alana yönelik uygulanacak her iki tedavi yöntemi de kişinin kısa sürede ayağa kalkabilmesini destekleyecek bir performans sunar. Ankara Bölgesi ve civarında sunmuş olduğumuz taş kırma ekipmanları ile sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Böbrek alanında oluşabilecek böbrek taşı, mesane ve prostat sorunlarına yönelik her türlü tedavinin çözümü olacak özel taş kırma ekipmanları göz önünde bulundurularak firmamız tarafından hizmete sunuluyor.