Working element cihazı oldukça karmaşık cerrahi operasyonları tekdüze ve kusursuz hale getirebilmek için kullanılan bir teknik cihazdır. Özellikle üroloji ameliyatlarında kullanılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber kritik noktalara yönelik yapılacak ameliyatlar lazer tedavisi ile sunulur. Lazerlere yapılacak ameliyat müdahalelerinde Working Element sunmuş olduğu özellik sayesinde ameliyat sürecini daha kolay hale getirir. Ek aparatlarla hızlı müdahaleyi kolaylaştırırken ameliyata geçirilecek sürenin daha da azalmasını destekler. Hem başarılı hem de kısa sürede hastayı memnun edecek sonuçları verebilmek için kullanılan bir teknik cihazdır. Cihazın konforu kullanıldığı alan ve teknikle birleştiğinde ancak uzman bir hekim tarafından sunulmalıdır. Malzeme yapısına bakıldığında paslanmaz çelik özelliği sayesinde uzun yıllar kullanılabilme fırsatı da tanır.

Uzmanı hekimler tarafından üroloji ameliyatlarında sıklıkla kullanılan Working Element Akyol medikal firması tarafından satışı yapılan ürün kategorisinde yerini alır. Teknolojik cihazlarla uyumlu olarak kullanılmasındaki fark tedavi sürecindeki başarı ile anlaşılır. Belirli oranda alanda yer alan hasarlı dokunun bölgeden çıkarılıp alınabilmesi için farklı teknikler kullanılır. Bu teknikler bipolar ve monopolar tedavi çeşidi olarak iki farklı grupta bir araya getirilir. Monopolar dendiğinde sadece tek yönlü olarak işlem yapılabilen bir alan sunar. Bipolar ise iki farklı yüzeyden kesi atabilmek ve dokunun içerisindeki kılcal damar alanına yaklaşabilmek daha mümkün hale gelir. Bu teknikle beraber kanamalar daha da azalır.

Working Element çalışma prensibi Bipolar ve Monopolar yapıya uygun aletler iki farklı şekilde sunulur. Monopolar Working Element prostat tedavilerinde elektrikli aktif edilmiş olan alanın bir tel halka yardımı ile çıkarılmasını destekler. Bir diğer adı Rezektoskop Working Elementtir. Çalışmada kusursuzluk sunulur. 30 dereceye ve 4 milimetreye kadar teleskop alanı sunar. Dönebilen bir yapıya sahiptir. Geliştirilmiş bir yapılanma sunar. Bipolar versiyonuna göre daha derin alanlara yönelmeye desteklerken iki farklı yönden işlem yapabilmeyi de sunar. Akyol medikal firması bu alanda yetkin varlığıyla farklı çeşitlerde Working Element cihazının satışını ve kiralama hizmetini Ankara bölgesinden sunar.