Ultrasonik Taş Kırma Makinesi

Ultrasonik taş kırma makinesi bölgeye zarar vermeden sadece ses dalgaları eşliğinde oluşan taşın kırılmasını sağlar. Burada esas olan şok ses dalgalarını problemli alana iletilmesini sağlamaktır. Bu işlem sırasında böbrekte yer alan taşın boyutuna ve uygulanan dalga şiddetinin boyutuna göre olarak ciddi kanama görülebilir. Nadiren de olsa uygulanan bu işlemle beraber dokularda hasar oluşabilir. İki gün içerisinde farklı aralıklarla seans randevusu alınarak işlem kısa sürede sağlanabilir. Hastanın hastanede uzun süreli olarak yatması gerekmez. Yaklaşık 3 seansta tüm işlem tamamlanır. Gebelerde, uzun süreli kanama problemi olanlarda, tıkanıklık derecesi üriner sistemin daha alt bölgelerinde yer alan hastalarda ya da böbreğe yakın alanlarda özellikle kalp piline sahip olan hastalarda uygulanmaz.

İleri teknoloji ses dalgaları ile böbrekte oluşan taş için üstün kırma özelliği sunduğu için tıpta sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlık açısından da gelişkin bir teknoloji olarak kabul edilir. Yapılan uygulama vücutta elektrik çarpması gibi hissedilebilir. Her seans 30 dakikaya yakın sürebilmektedir. Dayanılmayacak bir ağrı olmamakla beraber bölgede 6 milimetre üzerindeki taşların düşürülmesi dahi sağlanabilir.

Ürolojik hastalıklar, idrar yolu hastalıklarında hastalığın türüne ve yapısına göre cerrahi olarak uygulanan bir sistemdir. Bazı dokularda kanserin etkisiyle beraber böbrek üstü bezlerde oluşan taşın kırılmasını da destekler. Açık ya da kapalı ameliyat yöntemleri ile uygulanabilir. ESWL tekniği kullanılarak uygulama sağlanan alanlar arasında böbrek taşları, mesane taşları, üreter taşları ve peyroni hastalığı bulunur. Tıpta sıklıkla kullanılan ve şok etkisi ile taş kırılmasını daha pratik hale getiren ultrasonik taş kırma makinesi satın alımı için Akyol medikal şirketiyle iletişime geçebilir, sunmuş olduğu hizmetten kısa sürede Ankara bölgesinde uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

hemenara_icon