Nefroskop aleti sağlık sektöründe hekimlerin vücuda ağrı ve sızı oluşumuna neden olan böbrek taşlarının irili ufaklı her türlü parçasının çıkartılabilmesini sağlar. Bir diğer adı Perkütan Nefrolitotomi ya da PNCL'dir. Nefroskop oldukça portatif, rahatlıkla taşınabilir bir alet olmakla beraber iç kısmında ince bir tüp alanı bulunur. Sorunlu bölgeye kesi atıldıktan sonra doku alanına yerleştirilir. Açık cerrahi ameliyatlarda ihtiyaç duyulan üstün performansı sunar. Uygulama yapılan alana yönelik sorunlu bölgedeki taş oluşumunu parçalara ayırır. Ardından açılan kanallar yardımıyla dışarıya atılabilmesi için kanal içerisinden özel kavrayıcılarla desteklenir.

Akyol Medikal firması sağlık sektöründe önemli bir yere sahip olan nefroskop cihazının bakım, onarım ve satış sürecin yönlendiriyor. Talebe göre özel klinikler, muayenehaneler ya da hastanelerde çalışan doktorların kullanabilecekleri en uygun nefroskop ürünü satın alınabilir. Böbrek taşı tedavisinde kullanılan nefeskopi yöntemi böbrek alanında bulunan tümörlerin çıkarılabilmesini de destekler. Özel bir stent alana yerleştirilir. Bölgede huzursuzluğa sebep olan yabancı cismin alınması ve arındırılması sağlanır. Böbrek kist oluşumu gözlemlenebilen klasik aplikasyonlardan biridir. Bu oluşumu kesin çıkarılmasını sağlayarak bölgedeki tıkanıklığı azaltan etki ile tedavi eder.

Klasik bir Nefroskop aleti özel bir ışık kaynağı, teleskop ya da sulama sistemi sağlayan özel bir kanal alanı sunar. Hedefte ise böbreğin taşlardan temizlenerek parçalanması istenir. Nefroskop cihazı bunu yapabilmek için özel bir ultrason aleti ya da lazer probu kullanacaktır. Nefroskop fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilmek satın alma hizmetini hızlandırabilmek için Ankara ili ve civar bölgelerinden ulaşabileceğiniz hizmetimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Aktif iletişim hattımızı kullanarak irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Nefroskopi aleti kullanılarak yapılacak böbrek taşı temizleme ameliyatı 3 santimden daha büyük ve kompleks hale gelmiş taşın bölgeden arındırılmasını sağlar. Uygulama yapılacak bölgede en az 1 santimlik bir kesi alanı oluşturulur. Hastanın tedavi sürecini tamamlayarak iyileşmesi 1 ile 3 gün arasında değişkenlik gösterir. Nefroskop aletinin fonksiyonelliği standardın dışında kilo yapısına sahip olan obez bireylerde dahi oluşan böbrek taşı oluşumunu kısa sürede giderebilmeyi desteklemektedir. Özel uçlara sahip olan bu alet genişletme kılıfları ile de ölçüleri büyütülebilir. Kullanılan aletin şekline göre değişen 30 dereceye kadar görüş açısı fırsatı da sunar.