Medikal hasta yatakları, hastane ya da diğer sağlık kuruluşlarında hastaların yatıp tedavi edilmesi ya da dinlenmesi hususlarında rol oynamakta olan yatak türleri olarak söylenebilmektedir. Oldukça basit modellerde hasta yatakları olabildiği gibi, birçok özellik barındıran hasta yatakları da piyasa içerisinde yer alabilmektedir. Hastane yatakları, mekanik hastane yatakları, elektrikli hastane yatakları ya da hidrolik hastane yatakları gibi birçok farklı çeşitte olabildiği gibi, birçok özellikleri de içerisinde barındırabilmektedir.

Elektrikli Hastane Yatağı

Elektrikli özellikteki hastane yatakları, isminden de anlaşıldığı üzere elektronik bir şekilde tasarlanmakta olan ve elektronik hastane yatağı olarak da adlandırılmakta olan yatak türleri arasında yer almaktadır. Tek motorlu ya da birden çok motorlu olarak bulunan elektrikli hastane yatakları, bu fonksiyonlarını elektrik güçleri ile beraber gerçekleştirmektedir.

Mekanik Hastane Yatağı

Mekanik ya da manuel hasta yatakları, elektrikli ya da hidrolik hastane yatakları gibi olmayan, tüm ayarlamaların manuel bir şekilde gerçekleştirilmekte olduğu hastane yatağı türüdür. Mekanik hastane yataklarının türleri, özellik durumuna göre bir ya da birden daha fazla ayarlı olabilmektedir.

Hidrolik Hastane Yatağı

Hidrolik hastane yatakları, hastalarının vücut ağrılıklarının daha güvenilir ve de konforlu bir şekilde taşınma amacı ile yüksek basınç sistemleri ve motorlar ile birleştirilmekte olan bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Hidrolik teknolojisi, hasta yatakları için önemli bir unsur olarak pnömatik sistemlerin kullanımı ile ortaya çıkabilmektedir.

Medikal Hasta Yatağı Fiyatları

Medikal hasta yataklarının fiyatları ile alakalı olarak internet üzerinden sıkça araştırma yapılmaktadır. Ancak hasta yatakları, kişilerin özellikleri ve uygunluk gibi kriterlerine bağlı olarak çeşitli fiyat aralıklarında yer alabilmektedir. Bu nedenle hasta yatağı fiyatları ile alakalı olarak net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Medikal hasta yatakları, yukarıda da belirtildiği üzere oldukça farklı model ve çeşitlerde yer alabilmektedir. Özellikle de bu modeller, hastaların kendi ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Medikal hasta yatakları ile alakalı olarak Ankara bölgesinde yer alan tüm ihtiyaçlarınızı Akyol Medikal mağazalarımız ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.