Nirtil, pylon ve de pamuk kullanımı ile üretilmekte olan medikal eldivenler, yüksek derecede direnç ve dayanıklılığa sahip olma özellikleri ile bilinmektedir. Bu anlamda tıp alanında oldukça fazla kullanılabilmektedir. Ayrıca ellerin herhangi bir dış etkene maruz kalmamasına ve korunmasına yardımcı olabilmektedir.

Medikal Eldiven Ne İşe Yarar?

Medikal eldivenler, isminden de anlaşılacağı üzere muayene süreçleri içerisinde hijyen ve güvenlik amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Hastaneler içerisinde kullanılan malzemelerden birisi de medikal eldivenler olmaktadır. Nitril eldiven olarak da adlandırılmakta olan bu ürünler, tıbbi alanda oldukça fazla fayda sağlaması ile bilinmektedir. Çeşitli amaçlar için kullanılmakta olan bu eldivenler, buna göre farklı malzemelerden de üretilebilmektedir.

Medikal eldivenler yalnızca sağlık sektörü içerisinde değil, inşaat, kimya gibi birçok farklı alan içerisinde de kullanım alanlarına sahiptir. Alkol ile teması bulunan sektörler içerisinde çalışanların güvenliğini sağlama amaçlı olarak kullanılabilen medikal eldivenler, doktorlar için de hijyen hususunda dikkat etmesi amacı ile zorunlu olarak kullanılabilmektedir. El ya da dokuların zararlı maddeler için engelleme amaçlı olarak oldukça faydalı olabilmektedir.

Medikal Eldiven Özelikleri

Medikal eldivenler, genel olarak kauçuk maddelerden üretilerek lateks olarak adlandırılmaktadır. Lateks dokuları, kullanım kolaylığı sağlaması ve kullan at mantığına dayanması ile oldukça ekonomik olabilmektedir. Ancak muayene eldivenleri birçok madde içerisinde üretilebilmektedir. Çünkü kauçuk içerisinde bulunan bazı maddeler, hasta ya da doktorlar için alerjik reaksiyon gösterebilmektedir. Bu nedenle de muayene durumunda medikal eldiven seçimleri için nitril eldivenler daha çok kullanılmaktadır.

  • Medikal eldiven özelliklerine bakacak olursak;
  • Medikal eldivenler, raf ömrü uzun olarak üretilmektedir.
  • Elin şeklini kolayca alarak herhangi bir rahatsızlık vermez.
  • Sızdırmazdır.
  • Birçok amaca uygun bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Dayanıklı olmasından ötürü kolayca yırtılmaz.
  • Sürtünmeye karşı dirençlidir.
  • Delinmeye karşı da dayanıklıdır.
  • Kimyasallara karşı yüksek direnç göstermesinden ötürü güvenlidir.

Kaliteli bir şekilde üretimi gerçekleştirilmekte olan muayene eldivenleri birçok sektör içerisinde aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Günümüzde genel olarak hastaneler, sağlık ocakları ve aile sağlığı merkezler gibi alanlar içerisinde medikal eldivenler oldukça ihtiyaç duyulmakta olan tıbbi malzemeler arasında yer alabilmektedir.

Medikal eldiven temin etmek için Ankara bölgesinde bulunan Akyol Medikal firmamızı tercih edebilirsiniz. Bu alanda sizlere en kaliteli eldiven satışlarını gerçekleştirerek güvenli ve hijyen odaklı bir kullanım sağlamanıza yardımcı olacaktır.+