Korse, oldukça uzun senedir kullanılmakta olan, özellikle Avrupa bölgesinde vücut şekillendiren iç giysi şeklinde herkes için kullanılabilmektedir. Özellikle son zamanlar içerisinde medikal alanında sıkça tercih edilmekte ürünler arasında yer almaktadır. Sektörde yer alan medikal bel korseleri, birçok farklı amaca göre üretimi gerçekleştirilmektedir. Özellikle sağlık alanı içerisinde bel fıtığı, kas ya da kemik hastalıklarına yardımcı olabilmektedir. Genel olarak kadınlar kullanıyor olsa da erkekler için de sağlık ve incelme amaçlı olarak tercih edilebilmektedir. Yalnızca yetişkinler için değil, postür konusunda bozukluğu bulunan kişiler tarafından da oldukça fazla tercih edilebilmektedir.

Medikal Bel Korsesi Çeşitleri

Bel korseleri, birçok farklı amaca göre materyal kullanımları göz önünde bulundurularak üretimi gerçekleştirilmektedir. Eğer incelme amaçlı olarak korse arayışında iseniz, normal bel korseleri sizin işinizi görebilecektir. Ancak herhangi bir rahatsızlığınız ya da sağlık amacı ile aradığınız ürünler ise, bunun için medikal bel korsesi seçimleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunlara örnek olarak bel fıtığı korseleri, yaşanmakta olan ağrıların azaltılması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Esnek ya da çelik olan balenler sayesinde, yükünüzün azaltılmasına yardımcı olarak çapraz sarma olarak adlandırılmakta olan teknik ile tam ayarlama yapılabilmektedir. Vücudu iyi bir şekilde sıkarak, disklere binmekte olan yükleri azaltır ve günlük yaşamda daha rahat olmanıza yardımcı olur.

Medikal Korse Kullanmanın Faydaları

Medikal korse kullanmanın genel olarak amaçlarına bakacak olduğumuzda, duruş bozukluğu, kilo verme ya da bel ağrıları amacı ile tercih edilmekte olduğunu görebilmekteyiz. Herhangi bir kırık, kayma ya da ameliyat durumlarında da birçok farklı türde medikal korse kullanılabilmektedir. Günlük hayat içerisinde duruş bozukluklarından ötürü ağrı ve sızı durumları ameliyatsız olarak destekleyerek daha konforlu bir yaşam geçirmenize de yardımcı olabilmektedir. Kullanıldığı süreler içerisinde, oldukça etkili ve faydalı olduğu da tıp alanı içerisinde bilinmektedir. Ayrıca zayıflama amaçlı olarak da, mideye uyguladığı baskılar sayesinde tokluk hissi yaratması da avantajlarından bir diğer olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunların dışında, kullanım ile kadınları daha fit ve zayıf göstermesi nedeni ile çok fazla tercih edilebilmektedir.

Medikal korseler, günümüzde en çok rastlanan duruş bozuklukları ile alakalı en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Akyol Medikal firması olarak Ankara bölgesinde hizmet vermekte, medikal korse alanında birçok ürün satışı gerçekleştirmekteyiz. Siz de detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.