Hava cihazı, sıvı ilaçları buhara dönüştürmekte olan bir medikal cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Nefes alırken, ilaçların buharları ciğerlerinize hareket etmektedir. Cihazlar genel olarak nebülizörden havayı itmekte olan bir makine içerisine bağlanmaktadır. Hava ilaçları, bir buhara dönüştürmeye yardımcı olabilmektedir. Biz nebülizör kullanımından sonrasında solunum tedavileri olarak da isimlendirilmektedir.

Nebülizatör ilaçları, solunmakta olan bir buhara dönüştürerek başka bir ilaç verme amaçlı olarak kullanılan medikal cihazlar olmaktadır. Nebülizatör, göğüslerde sıkışmalar ya da çeşitli akciğer hastalıklarının tedavileri amaçlı olarak tercih edilebilmektedir.

Hava Cihazı Nasıl Çalışır?

Hava cihazları, bir solüsyon yardımları ile buhara dönüştürme amaçlı olarak çalışma göstermektedir. Bu şekilde ilaçların çok daha kolay bir şekilde solunmasına da yardımcı olabilmektedir. Hava cihazları pil ya da elektrik yardımı ile çalışma gösterebilmektedir. Cihaz yardımı ile buhara dönüştürülmesine yardımcı olmakta olan bu ilaçlar, hastaların ihtiyaçlarına bağlı olarak bir maske ya da ağızlık ile hastalara verilmektedir. Ortalama olarak 5 ila 15 dakika arasında kullanım sağlanabilmektedir.

Piyasa içerisinde oldukça fazla hava cihazı yer almaktadır. Ancak genel olarak sıvı ilaçların gaz formu içerisine dönüştürülmesi amacı ile, basınçlı havalar ve de oksijenler tercih edilmektedir. Oldukça yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkmakta olan hava cihazları, hastane haricinde çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun dışında hem küçük hem de kullanım olarak oldukça kolay olabilmektedir.

Hava cihazları kullanılması gerektiğinde, cihaz içerisinde sıvı eklenmesi sağlanmalıdır. Kullanım süreleri içerisinde yalnızca ağız ile nefes alınması önemli bir etkendir. Bunların sağlanması için de hava cihazı haricinde burun klipsleri de kullanılması gerekir. Genel olarak oldukça basit ağızlıkların kullanımları dışında çocuklar adına da dolgu maskeleri de kullanılabilmektedir.

Hava Cihazları Neden Kullanılır?

Hava cihazları, genel olarak astım hastası olan bebek ya da küçük çocuklarının astım ilaçları için kullanım sağlanmaktadır. Bunun dışında KOAH gibi solunum rahatsızlıkları için de oldukça sık bir şekilde kullanımlar tercih edilebilmektedir.

Hava cihazları, günümüzde önemi oldukça fazla olan medikal ürünler arasında yer almaktadır. Sizin de hava cihazı ihtiyaçlarınız için Ankara bölgesinde yer almakta olan Akyol Medikal firmamızı ziyaret edebilirsiniz.