Hasta yürüteci, yaşlı ya da herhangi bir rahatsızlıktan dolayı zorluk çekmekte olan, vücut içerisinde ortopedik olarak sıkıntısı bulunan, fizik tedavi uygulanan hastaların genel olarak tercih etmiş olduğu medikal ürünlerden biridir. Hasta yürüteci üretimlerinde demir ve alüminyum malzemeler genel olarak tercih edilebilmektedir. Ancak hastaların durumları ve de ihtiyaçlarına bağlı olarak birçok farklı çeşitleri de yer almaktadır. Hasta yürüteci ürününün ayaklarına hafifçe kaldırılması ve ileri doğru itilmesi ile ya da tekerleklerinin yuvarlanması ile kullanılmalıdır. Kullanıcıların doğru bir şekilde hareket edilmesi anlamında çok daha rahat deneyimler yer alır.

Ev, hastane ya da fizik tedavi gibi alanlar içerisinde hastaların en çok ihtiyaç duyduğu aletlerden birisi hasta yürüteçleri olabilmektedir. Ürünlerin hangi hasta için uygun olduğuna karar vermek için ise bir fizyoterapist ya da ortopedi doktorlarından destek alınması gerekmektedir.

Hasta Yürüteci Modelleri

Kaliteli bir alüminyumdan üretilmekte olan hasta yürüteci, genel olarak en çok üretilen modeller arasında yer almaktadır. Ayak kısımlarının geçmeli olmasından ötürü, yüksekliği de dilediğiniz gibi ayarlanmaktadır. Bu şekilde çok daha konforlu bir kullanım sağlanmasına yardımcı olunur. Ayak kısmına eklenmekte olan kauçuk materyaller ise, yürütecin kayma gibi durumlarının da önüne geçmesini sağlar. Bunun haricinde parke gibi alanlar içerisinde de kaymasının önüne geçmektedir. Hasta yürüteci kullanımları oldukça kolay olabilmektedir.

Hasta Yürüteci Özellikleri ve Avantajları

Hasta yürüteçlerinin kullanımı oldukça kolay olabilmektedir. Profesyonel bir aksesuar ya da ekipmanlara ihtiyaç duymadan kurulumları gerçekleşmektedir. Teknik donanım olarak da oldukça dayanıklı özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Ayarlanabilir ayaklar ile boya göre rahatlıkla boyutu değiştirilebilmektedir. Ayrıca nemli bir bez ile de oldukça kolay bir şekilde temizlenir. Katlanma yapılarında taşıma ya da depolama durumlarında kolaylık getirebilmektedir. Medikal sektörü içerisinde kullanım açısından oldukça kolaylık sağlanmakta ürünler arasında bulunabilmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı ya da yaşlılıktan ötürü yürümekte zorluk çeken kişilerin daha kolay bir şekilde yürümesi amacı ile hasta yürüteçleri sıkça tercih edilen medikal malzemeler arasında yer alabilmektedir.

Siz de hasta yürüteçleri modelleri ve fiyatları ile alakalı olarak Ankara bölgesinde yer almakta olan Akyol Medikal mağazamızı tercih edebilirsiniz. Böylece çok daha konforlu bir yaşama da adım atmanıza yardımcı olabilirsiniz.