Hasta yürüteci, herhangi bir hastalığından ötürü yürüme konusunda zorluk çekmekte olan kişiler adına özel bir şekilde tasarlanan yardımcı medikal malzemelerdir. Medikal sektörü içerisinde walker yürüteç olarak da bilinen bu aletler, hasta, yaşlı ya da engelli olan bireylerin yürümelerini kolaylaştırabilmektedir. Ayrıca tekersiz, 2 tekerli ya da 4 tekerli olarak farklı çeşitleri bulunabilmektedir.

Hasta Yürüteç Modelleri

Hasta yürüteç modelleri genel olarak tek bir amaç için hizmet etmekte olup, oldukça fazla çeşidi piyasa içerisinde yer almaktadır. Genel olarak dört tekerlekli ve de oturaklı modelleri en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Teker ve oturaklı yürüteç modeli, kişilerin yürüteç kollarından tutarak itip yürüme işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. El ile tutma işlemleri yerine frenler ile cihazlar kolay bir şekilde durabilmektedir. Cihazları kullanmakta olan bireyler, yorulma durumlarında oturma kısmını kullanarak da dinlenebilmektedir.

Diğer hasta yürüteç modeli ise tekerleksiz olarak yer almaktadır. Bu model içerisinde kişilerin yürüteçleri kaldırarak bir adım atması yardımı ile kullanılır. Bu modellerin alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus cihazların hafif olmasıdır. Hastalar yerden kesilip bir adım atarken zorluk çekmemelidir.

Hasta Yürüteç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yürüteci alırken dikkat edilmesi gerekenlere bakacak olursak, cihaz kullanımı sağlayacak kişilerin, yaşı, bedensel aktivitesi ve yürüme yeteneklerine bağlı olarak değerlendirilmelidir. Bu anlamda herhangi bir bilgi sahibi değil iseniz, Ankara bölgesinde yer alan Akyol Medikal mağazalarımızı tercih edebilirsiniz. Çalışanlarımız bu konuda oldukça fazla bilgi sahibi olmalarından ötürü, sizleri daha doğru bir yürüteç modeli alma hususunda daha etkili bir şekilde yönlendirebilecektir.

Hasta Yürüteç Fiyatları

Hasta yürüteçleri, yetişkin engelli ve engelli çocuk olarak iki farklı çeşitte incelenmektedir. Bu iki farklı yürüteç tipi dışında, engelli yürüteçleri içerisinde manuel ya da motorlu olarak yürüteç çeşitleri de yer almaktadır.

Engelli yürüteç fiyatları ise, satın alınacak cihaz özellikleri, markası ya da içerisinde bulunan donanımlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Siz de hasta yürüteçleri hakkında fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.