Flexible Urs ameliyatı fiber optik yardımcı malzemeler kullanılarak idrar yoluna yönelik oluşmuş taşın bölgeden arındırabilmesi sağlanır. Üreter bölgede oluşan hastalıkların tedavi edilebilmesi ve problem yaşayan hastanın kısa sürede sağlığına kavuşarak hayata adapte olabilmesine destekler. Flexible teknolojisi kullanılarak yapılan ameliyatlarda yüksek verim alınabilmiştir. İdrar yolunun tıkanmasına neden olan zamanla böbreğe kadar ulaşan orta ya da büyük boyuttaki taşını bölgeden arındırabilmesini sağlar. Akyol Medikal firması üreter bölgede oluşan mesaneyi tıkayan her türlü taş oluşumunu engelleyecek Flexible Urs cihaz kiralama ya da satın alma hizmetini sunuyor.

Gündelik hayatın akışını etkileyen böbrek ve mesane bölgesinde farklı boyutlardaki milimetrik taşların profesyonel bir şekilde parçalanabilmesini sağlar. İdrar kanalında bulunan taşlar çıkarılır ve böbrekten tamamen ufalanarak dökülmesi sağlanır. Flexible Urs yöntemi kullanılarak uygulanacak ameliyatlarda böbrek içerisinde oluşum gösteren taşın kırılabilmesi sağlanır. Teknoloji ile uyumlu olarak tercih edilen bu yöntem 15 yılı aşkındır ülkemizde uygulanmaya devam ediyor. Burada yapılan uygulama hedef olarak vücudun genel doku bütünlüğüne zarar vermeden kapalı tekniklerle idrar yolu üzerinden böbreğe ulaşmayı sağlayarak gerçekleştirilen bir tekniktir. Böbrek bölgesinde yer alan taşın lazer tekniği ile toz haline getirilmesini sağlar.

Mesane alanından böbreğe doğru ulaştırılan cihazın destekleri ile ağrısız ve acısız kullanılan bir işlemdir. Uygulama sırasında hastaya kesi atılmaz. Üretra da denilen idrar kanalından böbreğe ulaşım sağlanır. İnce bir tel yardımı ile alana geçiş yapıldıktan sonra Access Sheet adı verilen bir kılıf bu bölgeye yerleştirilir. Ardından Flexible Urs cihazı böbreğe doğru iletilir. Cihazın ucunda görüntüleme sistemleri kullanılarak taşın yeri tespit edilir. Taş bölgede kırılarak kum tanesi haline gelinceye kadar işleme devam edilir. Ankara bölgesi ve civarı ilçelerden firmamıza ulaşarak Flexible Urs fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilir, cihazın kiralama ya da satın alma hizmeti talep edilebilir. Alınacak hizmet sonrasında cihazın bakım ve onarım hizmeti de firmamızın yetkin personelleri tarafından desteklenir. Gerekli görüldüğünde yedek parça temini orijinal formu korunarak kişiye iletilir.