CPAP yani Contnous Positive Airway Pressure, hastaların hava yoluna basınçlı hava veren bir cihazdır. Bu sayede hastanın nefes yolundaki kasların çökmesi engellenmektedir. Bu cihaz bir çok hasta için hayati bir öneme sahiptir. Bu noktada hastalar da bu cihazı sürekli olarak araştırmakta ve almaktadır. Fakat her hastanın bütçesi yüksek değildir. Bu yüzden SGK ödemesi de merak edilen konulardan birisi olmaktadır.  CPAP cihazı SGK ödemesi 2022 yılında ne kadar araştırması bu bağlamda sık bir şekilde yapmaktadır. SGK bu cihaz için ödediği bedeli en son 2022 yılında güncellemiştir. Bu nedenle 2022 arması yapılmaktadır.

CPAP Cihazlarının Ne Kadarı SGK Tarafından Karşılanıyor?

CPAP cihazı SGK ödemesi 2022 araştırması yukarıda da belirtiğimiz gibi sık bir şekilde yapılmaktadır. İnsanlar bu cihazın ne kadarlık kısmının SGK tarafından ödendiğini merak etmektedir. Bu noktada iki tür CPAP cihazı bulunmaktadır. Birisi normal CPAP cihazı iken diğeri biraz daha lüks olan ve kullanımı kolay olan oto CPAP cihazıdır. SGK bu iki ürün için farklı ödemeler yapmaktadır. Bu noktada normal CPAP cihazı için  1.049,76 TL ödeme yapmaktadır. Otomatik CPAP cihazı için ise bunu neredeyse iki katı kadar ödeme yapmaktadır. Bu noktada 2.099,52 TL ödeme yapılmaktadır.

Tabii ki her ürünün fiyatı bu kadar değildir. Bundan daha yüksek fiyata satılan ürünler de bulunmaktadır. Bu durumda eğer bu bedelden daha düşük bir ürün alırsanız ürün tamamen SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu fiyattan daha yüksek bir cihaz alırsanız bu durumda aradaki farkı sizin ödemeniz gerekmektedir.

SGK Anlaşmalı Medikalci

CPAP cihazı SGK ödemesi 2022 araştırması yapan kullanıcıların, bedeli öğrendikten sonra araştırdığı konu tabii ki SGK anlaşmalı medikalciler olmaktadır. Akyol Medikal firmamız Ankara ilinde hizmet veren ve SGK anlaşması bulunan medikal dükkanlarından birisidir. Sizlerin her türlü medikal ürün ihtiyacını firmamız karşılamaktadır.  SGK anlaşması ile de sizlerin ekonomik olarak sorun yaşamanızı da engellemektedir. Firmamız her zaman en iyi hizmet ve ürünü sizlere en uygun fiyatla vermek için çalışmaktadır.