Çelik korse, bel bölgesinde oluşmakta olan fiziği rahatsızlıkların tedavileri için kullanılmakta olan, destekleyici medikal ürünlerden biridir. Korseler, lomber olarak adlandırılan bölge içerisindeki disklerdeki baskının azaltılarak ağrıların minimum şekilde indirilmesine yardımcı olabilmektedir. İçerisinde çelik balenler bulunmasından ötürü, üretimlerinde terleme yapmamakta olan kumaş seçimleri yapılmaktadır. Bel rahatsızlığında, fıtıklarda, ya da bellerin korunmasına da yardımcı olmaktadır. Birçok model, renk ve bedenlerde çelik korse üretimleri ülkemiz içerisinde yapılabilmektedir.

Çelik Korse Gece Yatarken Takılır Mı?

Çelik korseler, gündelik olarak düzenli bir şekilde takılması gereken medikal malzemelerdendir. Gün içerisinde çalışma durumlarında, otururken ya da yürüyüş yaparken stabil bir şekilde kullanılması gerekir. Herhangi bir istisnai durum olmadığı sürece, doktor tavsiyesi dışında çelik korselerin gece yatarken çıkarılması önerilmektedir.

Çelik korse kullanımları içerisinde, kişilerin rahatsızlıklarında bağlı olarak kullanım şekilleri de değişkenlik arz edebilmektedir. Ancak herhangi bir doktor doğrultusunda talimatlara uyarak ona göre kullanım sağlamak en doğrusu olabilecektir.

Çelik Korse Nasıl Takılır?

Çelik korseler, genel olarak bedensiz bir şekilde üretimi gerçekleştirilen medikal ürünlerdir. Cırt bantlar sayesinde, her bedene uygun bir şekilde kullanım sağlanabiliyor. Korselerin takılması esnasında ise, ayakta ya da dik pozisyon içerisinde durulması gerekmektedir. Korselerin bele destek sağlayan süngerleri, bel boşluklarını dolduracak bir şekilde oturtularak cırt kısımları bel çevresinde dolanarak kişilerin ön tarafı içerisinde birleştirilmesi gerekmektedir. Kullanımında boşluk kalınmayacak bir şekilde kavranarak bele destek verilmesi sağlanmalıdır.

Gün içerisinde rahatsızlık oluşması durumlarında aralıklar ile çıkartılarak dinlenmeli, daha sonrasında ise tekrar takılması gerekmektedir. Tek başınıza takarak tek başınıza çıkarılan korse modellerini ise katlayarak formlarını bozmamanız gerekmektedir. Kullanımlar sonrasında ise bir kenara koyularak bir sonraki kullanım için doğru bir form içerisinde katlanılması gerekilmektedir.

Çelik Korseler Günde Kaç Saat Takılmalıdır?

Çelik korseler, günde kaç saat takılmalıdır sorusuna kişiden kişiye değişkenlik gösteren cevaplar verilmektedir. Ancak düzenli kullanımlar için günde ortalama olarak 6 saat ile 12 saat arasında takılması gerektiğini söyleyebiliriz. Genel olarak ise gece uyulması için çıkarılması gerekmektedir.

Akyol Medikal firması olarak Ankara bölgesinde çelik korse modellerinin satışlarını gerçekleştirmekteyiz. Siz de çelik korse modellerinden satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.