Medikal malzemeler genel olarak tıbbı amaçlar ile kullanılmakta olan önlük, maske ya da eldiven gibi ürünleri içerisinde barındırdığı düşünülmektedir. Ancak bunların haricinde iğne ya da acil müdahale gerektirmekte olan tüm ekipmanlar da bu malzemelerin içerisinde yer alabilmektedir. Genel olarak hijyen amaçlı olarak kullanılmakta olan medikal durumlar için maske, eldiven ya da önlükler oldukça fazla tercih edilebilmektedir. Tam anlamı ile koruma sağlanması dışında temizliğin de iyi bir şekilde sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Günlük hayatta en çok kullanılan ürünler arasında yer almakta olan maskelerin birden çok çeşidi yer almaktadır. Özellikle de evlerde sıkça kullanmış olduğumuz ateş ölçer cihazlar da medikal malzemelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların da aynı şekilde oldukça fazla modeli bulunmaktadır. Ayak ya da çeşitli uzuvlarda sakatlanma durumlarında kullanılmakta olan dizlik, atel ya da bileklik gibi ürünler de aynı şekilde medikal ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu ürünlerin çeşitli onayların ardından satışına izin verilmesinden ötürü oldukça güvenilir malzemeler olduğunu söylemek mümkündür.

Medikal Malzeme Çeşitleri

Medikal malzemelerin oldukça geniş bir ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Maske, iğne, ateş ölçer, önlük ya da bileklik gibi tüm ürünler medikal malzemeler olarak yer alabilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve de günlük yaşamda kullanılmakta olan medikal malzemelerden birisi olan maskeler, hastalıkların korunması ya da solunum yolu ile bulaşmakta olan rahatsızlıklara karşı önlem alınma durumlarına karşı kullanılabilmektedir. Bunun haricinde günlük hayatımız içerisinde eklem sakatlıkları ile alakalı olarak kullanılmakta olan medikal malzemeler arasında yer almakta olan dizlikler, çeşitli eklem sorunlarına karşı desteklenmesi amaçlı olarak takılmaktadır. Bu ürünler kol ve el bilekliği içinde farklı genişliklerde yer alabilmektedir. Atel olarak da adlandırılmakta olan bu malzemeler, birçok farklı bağlama şekillerine sahiptir. Ayrıca yaşlı bireylerin yürümesini desteklemek için de yürüteçler de aynı şekilde medikal malzeme çeşitlerinden birisi olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Özellikle medikal malzeme alanında sizlere en iyi şekilde hizmet sunmayı amaçlamakta olan Akyol Medikal markamız ile beraber sağlığınızı önemsemekteyiz. Siz de medikal malzemelere duyduğunuz tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.