Korseler, genel olarak zayıf görünme amacı ile kullanılmakta olan ürünler olarak akla gelse de, hem medikal hem de estetik amaçlı bir şekilde sağlık alanında da sıkça kullanılmakta olan korselerin birçok farklı çeşidi yer alabilmektedir. Korseler, vücudu dışarıdan sararak biçimlendirmekte olan ekipmanlar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Beli çok daha ince ve zayıf göstermenin dışında, belin daha düzgün bir form içerisinde durmasını sağlayarak bel fıtığı gibi sorunların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Medikal Korse Ne İşe Yarar?

Genel olarak korseler, kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermekte olan ürünler olarak yer almaktadır. Ancak genel amacı, bel bölgesini sıkı bir şekilde sararak beli daha ince göstermek ve bel fıtığı gibi çeşitli sorunları, cerrahi operasyonların sonrasında destekleme ve iyileşmeye yardımcı olma gibi çeşitli işlevler sağlayabilmesidir.

Medikal Korse Kullanımının Faydaları

Medikal korselerin kullanımlarının sağladığı faydalara bakacak olursak;

  • Korseler, belin çok daha ince bir şekilde görünmesine yardımcı olur.
  • Vücut içerisinde oluşmakta olan sarkma ve gevşemelerin önüne geçer.
  • Zayıflama hususunda dolaylı bir şekilde destek sağlar. Direkt olarak zayıflatıcı etkisi olmaması ile beraber mideye baskı yapmasından ötürü tokluk hissi uyandırır.
  • Vücudun çok daha dik bir pozisyonda durması ve daha düzgün postürlere sahip olmasına yardımcı olan korse, doktor tavsiyesine uygun olarak kullanılması durumunda kamburluk gibi sorunların da önüne geçer.
  • Vücudu etkilemekte ve daha estetik bir görünüm kazandırabilmektedir.
  • Düzenli bir şekilde korselerin kullanılıyor olması, bel ağrılarının da azalmasına yardımcı olabilmektedir.
  • Sırtta destek ve postürü geliştirmeye yardımcı olur.

Medikal Korse Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Medikal korseler, genel olarak estetik görünüm amacı ile tercih edilmekte olup, seçimlerin de dikkatli bir şekilde gerçekleşmesi gereken ürünlerden biridir. Özellikle de medikal alanlar içerisinde, bir doktorun tavsiyesi ile kullanılması gerekir. Doktor tarafından size verilen korselerin, belirli talimatlara uygun bir şekilde düzenli olarak kullanılmalıdır.

Medikal ve estetik alanında korseleri temin etmek için Ankara bölgesinde bulunan Akyol Medikal işletmemizi ziyaret edebilir ya da web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.