Medikal kol aslıları, oldukça etkili ve de basit olan bir medikal ürün olarak yer almaktadır. Genel olarak oldukça sağlam bir kumaş ya da giyim üzerinde giyilmekte olan, alt kolu tutmakta olan bir cep ve de vücudun sabitlenmesi için bir kayıştan oluşmakta olan esnek vinilden oluşmaktadır. Kol ya da omzu hareketsiz bir konuma getirmek, harekete bağlı olarak ağrıların bir kısmının dinmesine yardımcı olmaktadır.

Kol askıları doğru bir şekilde giyildiği takdirde, hareketlerin kısıtlanmasına yardımcı olarak omuz ve çevresinde yer alan kasların hareketsiz bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Hatta omuz askıları, diğer tüm kol yaralarının dengelenmesine de yardımcı olabilecektir. Herhangi bir bilek burkulmasında, rahatlığın artması ve de çok daha fazla hasar görmenin önüne geçilmesi amacı ile vücuda yakın bir konum içerisinde tutulabilmektedir.

Medikal Kol Askısı Nasıl Takılır?

Medikal kol askılarının giyilmesi için ilk olarak kolun, dirsek kısmından bilek desteklerine kadar desteklenmesi adına yaralı olan kolu cep kısmına yerleştirmelisiniz. Askının kayış kısmı baş üstüne konularak karşı omuza dayanılmaktadır. Dirseklerin 90 derece bükülmesi ile tutularak kolu vücuda yakın bir şekilde tutulması gerekir.

Medikal Kol Askısı Neden Kullanılır?

Medikal kol askıları, herhangi bir yaralanma ya da ameliyat sonrasında kol ve omuz bölgelerinin daha hızlı iyileşmesine destek olması adına kullanılan medikal malzemelerden birisidir. Genel olarak amacı ile alanın dengelenerek yaralı kısmın dinlenmesi ve hareket kısıtlılığı yaratmaktır. Bu şekilde herhangi bir sağlık problemi durumunda kol ya da omuz kısmı sabitlenmiş olarak çok daha hızlı bir şekilde iyileşmeye destek sağlayabilmektedir. Aksi takdirde kol ya da omuz kısmının sürekli olarak hareket edebilmesi ile kaslar ya da kemik sabit durmayacak ve iyileşme süreci her geçen gün için artış gösterecektir.

Birçok medikal kol askıları, farklı çeşitleri ile stoklarımız içerisinde yer almaktadır. Siz de Ankara bölgesinde yer almakta olan Akyol Medikal mağazalarımıza uğrayarak dilediğiniz medikal ürünün tedariklerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan bu tüm işlemler barkodlu ve faturalı bir şekilde birinci sınıf malzemelerin satışı ile gerçekleşmektedir.