Dirsek bölgesinde ağrı yapılmakta olan tenisçi ya da golfçü dirseği olarak adlandırılmakta olan rahatsızlıkların tedavisi ve desteklenmesi hususunda medikal dirseklikler oldukça faydalı medikal ürünler arasında yer alabilmektedir. Bu ürünler genel olarak medikalciler tarafından sağlanmaktadır.

Medikal Dirseklik Kullanmanın Faydaları

Dirseklik kullanımları, zedelenme gibi durumlara yol açmakta olan kuvvetler, hasar verilen alanlardan başka bir bölgeye yönlendirilebilmektedir. Bu şekilde iyileşme süresi içerisinde direk bölgelerinde yer alan tendon ya da kaslar desteklenebilmektedir. Spor ya da iş aktiviteleri de bu şekilde ağrısız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca el kavrama konusunda güçlerin de arttırılması hususunda oldukça yararı bulunabilmektedir.

Medikal dirseklik kullanımları genel olarak medial epikondilitte ya da lateral ağrılar için hızlı olarak azalma sağlayabilmektedir. Eğer etki edilmez ise, sorunların ağrı bölgesinin başka bir sebepten ötürü olarak kaynaklanma durumları da söz konusu olabilmektedir.

Medikal Dirseklik Nasıl Takılır?

Medikal dirseklik hususunda genel olarak dikkat edilebilecek en önemli hususlardan birisi, doğru ebatlarda olan ürünlerin satın alınabilmesidir. Bu anlamda kolunuzun ölçüsü ile kendilerinize en uygun ölçüleri bularak çok daha konforlu bir kullanım sağlanmış olabilecektir.

Dirsekliklerin kullanımı ile alakalı olarak doktorlar tarafından ya da medikalcilerin sizlere söylemiş olduğu medikal dirseklik kullanım hususlarına uyabilirsiniz. Hazır olan ürünler içerisinde de ürün kullanımı ile alakalı olarak birçok talimat yer alabilmektedir. Dirsekliğin doğru kullanımları için, dirseğin alt kısmında, kolların en geniş bulunmakta olduğu yere takılması gerekmektedir. Bu genel olarak dirsek eklemlerinin 2 ila 3 cm kadar aşağısı olabilmektedir. Tendon kısımlarını desteklemekte olan geniş ve de kalın kısımlar, eklemlerin ağrılı tarafına gelmesi gerekmektedir. Tenisçi dirsekleri içerisinde dış golfçü dirseklerinde ise genel olarak iç taraf çok daha ağrılı olabilmektedir. Bağlama bileziği ve de kayışların kullanımlar ile hafif sıkmakta ancak çok da rahatsızlık vermeyecek ölçüde kullanılması gerekilmektedir. Ellerinizi yumruk pozisyona getirilmesi durumunda, kan dolaşımına engel olarak ölçülerde sıkı, kol kısmında kendi kendine kayma sağlayabilecek derecelerde gevşek bir pozisyon içerisinde olmaması gerekmektedir.

Ankara bölgesinde medikal ürün satışları ile alakalı olarak hizmet sağlamakta olan Akyol Medikal firmamız üzerinden siz de medikal dirseklik satın alabilirsiniz.