Diğer korselere göre çok daha farklı işlevlerde yer almakta olan dik duruş korseleri, omurga ağrıları, omuz düşüklüğü ya da duruş bozukluğu gibi sorunlar içerisinde kullanılmakta olan medikal ürünler arasında yer almaktadır. Kafa ve boyun kısmının desteklenmesi ile omuzların doğru bir şekilde hizalanması hususunda yardımcı olan bu korseler, yanlış pozisyonlara bağlı olarak ağrıların giderilmesine de yardımcı olabilmektedir.

Dik Duruş Korsesi Ne İşe Yarar?

Dik duruş korsesi, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen, insan vücuduna oldukça fazla katkı sağlaması ile çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle dik ve zarif bir duruş sergilemek isteyen kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilebilmektedir. Bunun haricinde fiziksel sorunlar için de oldukça önemli bir çözüm olabilmektedir. Genel olarak boyun, sırt ya da omurga bölgelerinde yaşanmakta olan sorunlar, hareketsiz yaşamlardan ya da yanlış duruşlardan ötürü ortaya çıkabilmektedir. Dik duruş korseleri de hareketsiz durumda olan ve duruşunda sorunu olan kişiler için oldukça ürün bir ürün olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Dik duruş korseleri, gündelik bir yaşam içerisinde oldukça kolay bir şekilde kullanım sağlanacak ürünler arasında yer alabilmektedir. Bu korseler ev içerisinde ya da iş yerine giderken oldukça rahat bir şekilde kullanım sunacaktır. Tüm bunların dışında sizler için duruşlarda düzelme ve de konfor vaat edebilmektedir. Sürekli olarak kullanarak siz de ürünün sizlere ne gibi etkiler yaratmakta olduğunu daha iyi bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılır?

Manyetik balenler ile destek sağlanmakta olan dik duruş korseleri, oturma ya da eğilme gibi eylemler içerisinde yanlış bir pozisyonda olmanızın önüne geçebilmektedir. Günlük olarak 1 ila 2 saat kullanımlarda bile değişim sağlanabilen dik duruş korseleri, 21 gün kullanımlar ile oldukça etkili sonuçları da ortaya koyabilmektedir. Konforlu bir şekilde kullanım sağlamakta olan bu korseler, kıyafetler içerisine oldukça rahat olarak giyilerek günlük hareketlerinize herhangi bir olumsuz etki sağlamaktadır.

Siz de manyetik dik duruş korseleri ile alakalı modelleri Akyol Medikal web sitemiz üzerinden inceleyebilir, online olarak ya da Ankara bölgesinde bulunan şubemizi ziyaret ederek dilediğiniz medikal ürünlerin teminini gerçekleştirebilirsiniz.