Life Net Tansiyon Aleti, kan basıncının ölçülmesine yardımcı olan ve bu anlamda oldukça fazla kullanılmakta olan medikal cihazlar arasında yer almaktadır. Damarda bulunan kan, damar duvarında yaptığı basınç tansiyon olarak adlandırılır. Kan basıncının normalden daha üstte olması hipertansiyon olarak isimlendirilir. Genel olarak ileri yaşlarda görülebilmektedir. Bu hastalık, ileriki süreçte kalp krizi, beyin kanaması ya da ereksiyon bozukluğu gibi sorunlara da sebebiyet verebilmektedir.

Life Net Tansiyon Aleti Nedir?

Life Net Tansiyon Aleti, kan basıncının ölçülmesine yardımcı olan bir medikal alettir. Havalı, civalı ya da elektronik bir şekilde farklı çeşitte tansiyon aletleri yer alabilmektedir. Tansiyon aleti olarak adlandırılıyor olsa da kan basıncının ölçülmesine yardımcı olmaktadır.

Life Net Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Life Net Tansiyon Aleti kullanımlarına bakacak olursak;

  • İlk olarak kişinin tansiyonunun doğru bir şekilde ölçülmesi için 5 ila 10 dakika dinlendirilmelidir.
  • Kişi rahatça oturmalı ve sabit bir konumda durmalıdır.
  • Vücudunda saat ya da diğer takıların, sonuçtan etkilenmemesi amacıyla çıkarılmalıdır.
  • Ayrıca tansiyon aleti ile ölçüm sırasında bacak bacak üstüne atılmamalı, düz bir zemin içinde yer almalıdır.
  • Manşon olarak adlandırılan kısım, sol dirseğin ortalama 2 ila 3 santimetre yukarında olmalı ve de ciltte direk temas edilecek konumda yerleşmelidir.
  • Çıkış boru yönü kol ve el yönleri ile aynı doğrultu içerisindedir.
  • Cihazın elektronik olması durumunda açılmalı, havalı ise hava verilmelidir.
  • Ölçüm durumunda manşonlar şişer. Belli bir şişme sonrasında ise bırakılır.

Yapılan bu işlemler ile tansiyon ölçme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Life Net Tansiyon Aleti ile En Doğru Tansiyon Ölçümü Nasıl Yapılır?

Life Net Tansiyon Aleti ile doğru bir şekilde ölçüm yapılabilmesi için hasta konuşmamalı, ayak düz bir zemin içerisinde yer almalı, sırtını arkaya dayamalı, manşon kalp seviyesinde ölçülmeli ve kol desteklenmelidir. Herhangi bir hata olması durumunda tansiyon ölçümleri doğru bir şekilde olmayacaktır.

Life Net Tansiyon Aleti satışı gerçekleştirmekte olan Akyol Medikal mağazamız, Ankara bölgesinde yer almakta olan bir medikal işletmesi olarak hizmet vermektedir. Siz de tüm medikal ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.