Nebulizatör, sağlık alanı içerisinde kullanılan medikal cihazlardan biri olarak tanımlanabilmektedir. Bu ürün ile astım olan hastalar, çeşitli maddelere alerjisi bulunan kişiler ya da akciğerinde sorun yaşamakta olan bireylerin ilaçlarını daha etkili bir şekilde kullanmasına yardımcı olmaktadır. Ürünün iç kısmında yer almakta olan hazne içerisine sıvı ilaçlar konmaktadır. Daha sonrasında nebülizatör aktif hale getirilerek bu ilacın buharlaştırılmasına yardımcı olunur. Hastalar derin bir nefes alıp verme işlemi ile ilacı kullanırlar.

Direct Nexus Taşınabilir Mesh Nebulizatör, solunum yolu enfeksiyon tedavilerinde de oldukça fazla tercih edilmekte olan cihazlar arasındadır. İlaçların çok daha verimli bir şekilde kullanımına katkı sağlamaktadır. Bunun haricinde cihaz içerisinde yer almakta olan ince bir maske ile hastalar, dışarıdaki havalardan etkilenmeyerek yalnızca ilaç soluması gerçekleştirirler. Bu da hem ilaç hem de nebülizatör cihazının daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar kişiler bu ürünler ile çok daha rahat bir nefes alma ayrıcalığı yaşar. Özellikle de uykudan önce yapılmakta olan bu işlemler ile, kişiler geceyi daha rahat olarak geçirebilir. Bu çok işlevli olan cihaz, ev ya da hastanelerde de büyük fayda sağlayabilmektedir.

Direct Nexus Taşınabilir Mesh Nebulizatör Nasıl Kullanılır?

Direct Nexus Taşınabilir Mesh Nebulizatör kullanımlarından öncesinde ilk olarak bu makineyi tanımak gerekmektedir. Bu şekilde ilaçları ve de nebülizatörü daha verimli olarak kullanabilirsiniz. Nebulizatör kullanımından öncesinde eller iyice yıkanmalı ve sonrasında cihazın üst kısmı sökülerek içine ilaç yerleştirilmelidir. İlacın bu anlamda miktarı da oldukça dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. İlaç hazneye yerleştirilmesinden sonrasında ise ağızlık doğru bir şekilde takılarak nebülizatör cihaz sabitlenmelidir. Ağızlık cihaz bölümünün üst kısmı içerisinde bulunmaktadır. Ardından aygıt ve maske arasında yer alan boru bağlanarak nebülizatör açılması gerekir. Hastalar ağızlık takılmasının ardından bu aparat kenarlarından hava girişlerine dair olarak tüm olanakları engellemesi gerekir. Ayrıca ağızdan nefes alınarak burundan verilmelidir. Bu şekilde doğru bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Ankara bölgesinde Direct Nexus Taşınabilir Mesh Nebulizatör cihazı arayışında iseniz, Akyol Medikal işletmemiz ile iletişime geçerek uygun fiyatlar ile temin etme imkanı bulabilirsiniz.